Aktualności

Honda Civic Type R 2015

unnamedPo pięciu latach oczekiwania, w roku 2015 na rynku debiutuje jeden z najbardziej oczekiwanych hot hatchy na świecie – Honda Civic Type R. Za sprawą zaawansowanego silnika o wysokich osiągach, „auto wyścigowe do codziennego użytku” wyznaczy nowe standardy w segmencie sportowych hatchbacków z napędem na przednie koła.

Inżynierowie Hondy – inspirując się japońskim słowem „Buttigiri”, które oznacza „przebić się i zostawić wszystkich z tyłu” – dążyli do opracowania nowego modelu Type R, który przekroczyłby oczekiwania stawiane samochodom z czerwonym logotypem „H” na masce. Nowa Honda Civic Type R oferuje dynamiczne, wiodące w klasie osiągi, które kierowca może wykorzystać zarówno na krętych drogach, jak i na torze wyścigowym, zapewniając jednocześnie typowe dla modelu Civic praktyczne rozwiązania, przydatne w codziennej eksploatacji.

To pierwszy model Hondy, w którym zastosowano nowy silnik 2,0 litra VTEC TURBO oraz inne pionierskie rozwiązania. Pomimo iż auto charakteryzuje się agresywną stylizacją nadwozia, zapewniono w nim funkcjonalne wnętrze. W efekcie powstał samochód oferujący najbardziej satysfakcjonujące wrażenia z jazdy spośród aut wszystkich segmentów. Honda Civic Type R doskonale sprawdzi się zarówno w codziennej eksploatacji, jak i podczas ekstremalnej jazdy po torze wyścigowym.

W oparciu o wyścigowe geny marki, nowa Honda Civic Type R 2015 sygnalizuje rozpoczęcie nowej, sportowej ery w dziejach Hondy, stając na szczycie gamy modelu Civic. Jako przedstawiciel nowej generacji modeli Hondy, które debiutują w 2015 roku, Civic Type R demonstruje pionierskie podejście japońskiego producenta do wprowadzania innowacji technicznych, które ułatwiają życie klientów. Samochód będzie oferowany wyłącznie w odmianie pięciodrzwiowej i w dwóch wersjach wyposażeniowych do wyboru. Nowa Honda Civic Type R wejdzie do sprzedaży w Europie w lipcu tego roku, przejmując panowanie w lidze sportowych hatchbacków z napędem na przednie koła.