Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Golf najczęściej kupowanym samochodem

Według danych firmy JATO Dynamics, która zajmuje się monitorowaniem europejskiego rynku samochodowego, liczba rejestracji nowych aut w pierwszym półroczu 2017 roku wyniosła 8,4 miliona i jest najwyższa od 10 lat. Aż 6 modeli w TOP10 to samochody niemieckich producentów, 2 modele to przedstawiciele francuskich marek i po jednym z Czech i Japonii. Na pierwszym miejscu wśród najczęściej wybieranych modeli znajduje się VW Golf z wynikiem 237.405 egzemplarzy. Hatchback z Wolfsburga wyprzedza drugie auto w zestawieniu o aż 53.411 sztuk. W TOP10 najczęściej rejestrowanych modeli znalazły się również Polo (3. miejsce z wynikiem 171.554 egzemplarzy) i Tiguan (9. miejsce, 127.392 sztuki). SUV Volkswagena może pochwalić się największym wzrostem liczby rejestracji w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku nie tylko w gronie aut w TOP10, ale nawet w TOP20 – plus 75,2%.

Nowy Golf – naszpikowany technicznymi innowacjami i systemami asystującymi kierowcy oraz poprawiającymi komfort zarówno użytkowania samochodu, jak i podróżowania – sprawia, że z najnowszych osiągnięć techniki może korzystać szerokie grono odbiorców. Dotyczy to nie tylko polskich nabywców kompaktowego Volkswagena, którzy najchętniej wybierają najbogatszą wersję Golfa, a mianowicie Highline. W tej wersji wyposażenia w Golfie w standardzie znajduje się, między innymi, system monitorowania otoczenia przed autem – Front Assist wyposażony w układu awaryjnego hamowania z system rozpoznawania pieszych, który minimalizuje skutki kolizji lub w ogóle pozwala jej uniknąć. Od niedawna do Golfa jest dostępny system asystujący, który wspomaga jazdę w korku i zapewnia częściowo automatyczną jazdę do prędkości 60 km/h. Inny z systemów – w sytuacji gdy kierowca, na przykład, zasłabnie za kierownicą – potrafi przejąć kontrolę nad prowadzeniem samochodu i bezpiecznie zatrzymać go na pasie awaryjnym. Oprócz systemów wpływających na poprawę bezpieczeństwa do technicznych nowinek w Golfie należą system sterowania sprzętem multimedialnym przy pomocy gestów oraz Active Info Display, czyli w pełni cyfrowe wskaźniki.

W minionym półroczu Volkswagen znacząco zwiększył liczbę aut dostarczonych klientom w Europie Centralnej i Wschodniej – sprzedaż na tych rynkach wzrosła o 18.700 egzemplarzy (+17,5%) w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Także w Polsce liczba rejestracji nowych Volkswagenów w ciągu pierwszych 6 miesięcy tego roku zdecydowanie wzrosła. Z salonów wyjechało 4.914 (+20,1 procent) więcej samochodów niż od stycznia do czerwca 2016 roku. Polscy nabywcy Volkswagenów najczęściej również wybierają Golfa (7.272 zarejestrowanych egzemplarzy). Na drugim miejscu pod względem popularności plasuje się Passat z wynikiem 4.368 sztuk.