Aktualności

Fordy GT i RS na targach Gamescom

slide_01Podczas specjalnej imprezy firmy Microsoft, zorganizowanego przed międzynarodowymi targami Gamescom 2015 w Kolonii, zaprezentowano niepowtarzalny model Ford Focus RS z nadwoziem zaprojektowanym przez graczy Forza Motorsport na konsolę Xbox.

Specjalny model Forza Focus RS wystąpił na prezentacji w towarzystwie Stiga z programu Top Gear stacji BBC, który pojawi się również w nowej grze Forza Motorsport 6 na konsole Microsoft Xbox One.

Opracowany przez zespół inżynierów z Ford Performance, nowy model reprezentuje trzecią generację Forda Focusa RS, idąc w ślady aut wprowadzonych na rynek w latach 2002 i 2009. Samochód wyposażono w specjalnie opracowaną jednostkę EcoBoost o pojemności 2,3 litra i mocy 350 KM, innowacyjny napęd wszystkich kół Ford Performance All-Wheel Drive oraz przełącznik wyboru trybów jazdy Drive Mode z pierwszym w branży trybem Drift oraz z funkcją kontroli startu Launch Control.

Ford podjął również współpracę partnerską z firmą Microsoft w celu zaprezentowania w najnowszej grze Forza Motorsport 6 przeznaczonej na konsole Xbox supersportowego Forda GT.

Gra Forza Motorsport 6 będzie świętowała swój europejski debiut podczas targów Gamescom, a do sprzedaży wejdzie jeszcze w tym roku. Zwiedzający targi będą też mogli podziwiać nowego Forda GT, którego zdjęcie ozdabia okładkę gry. Gamescom – największe w Europie targi gier wideo – odbywają się w dniach od 5 do 9 sierpnia.

Nowy Ford GT, będący sztandarowym produktem grupy Ford Performance, wykorzystuje aerodynamiczne nadwozie z włókna węglowego oraz oszczędny silnik V6 EcoBoost z układem turbodoładowania, oferując jeden z najlepszych stosunków mocy do masy spośród wszystkich samochodów seryjnych. Zaawansowane podwozie obejmuje wyścigową belkę skrętną oraz zawieszenie typu push-rod o regulowanej wysokości. Ponadto, auto zostało wyposażone w karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe. Nowy Ford GT będzie jednym z najbardziej ekskluzywnych samochodów tej marki, sprzedawanym na całym świecie w ograniczonej liczbie egzemplarzy.

„W grze Forza Motorsport, entuzjaści wyścigów z całego świata będą mogli jako pierwsi przejechać się nowym, supersportowym Fordem GT,” powiedział Dan Greenawalt, dyrektor kreatywny w Turn 10 Studios z siedzibą w Redmond w stanie Waszyngton. „W Kolonii pokażemy specjalnego Forda Focusa RS z motywem kolorystycznym nadwozia stworzonym przez społeczność graczy Forza Motorsport. Podczas targów Gamescom, gracze zobaczą również prawdziwy egzemplarz Forda GT, który ozdabia okładkę gry Forza Motorsport 6.”

Temat stylizacyjny dla wyjątkowego Forda Focusa RS został wyłoniony w ramach konkursu zorganizowanego dla graczy Forza Horizon 2 przez globalny serwis internetowy o grach IGN.