Aktualności

Ford Transit trafia do służby drogowej

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, który zajmuje się na co dzień poprawą bezpieczeństwa infrastruktury drogowej na trasach wojewódzkich, zdecydował się na powiększenie swojej floty o 20 sztuk Fordów Transit.

Ford Transit od wielu lat jest symbolem pojazdu dostawczego, wyróżniającego się wszechstronnością, wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz ekonomicznymi jednostkami napędowymi. Jest to także uniwersalna platforma, którą wykorzystuje się w pojazdach przeznaczonych do zadań specjalnych –od specjalistycznych zastosowań w transporcie i usługach, po służby ratownicze i mundurowe. . Transit okazuje się również niezastąpionym partnerem na drodze, oferując służbom drogowym swoją wysoką funkcjonalność.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy zamówił 20 sztuk modeli Forda Transit w zabudowie skrzyniowej z podwójną kabiną oraz wersje nadwozia Van i Van Brygadowy. Pomarańczowe samochody zostały wyposażone między innymi w dachową belkę świetlną LED oraz oklejenie ostrzegawcze pojazdu.

Najważniejszym zadaniem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy jest poprawa bezpieczeństwa infrastruktury drogowej na trasach wojewódzkich oraz zwiększanie dostępności komunikacyjnej regionu. Priorytetem w działaniach jest bezpieczeństwo, krótszy czas podróży oraz lepszy komfort jazdy.

Ford Transit z podwójną kabiną w zabudowie skrzyniowej zapewnia miejsce nawet dla siedmiu osób. Burty zabudowy zostały wykonane z aluminium, a na wyposażeniu jest również plandeka oraz ściana ochronna zapewniająca widoczność w lusterku wstecznym.

W wersji brygadowej Transit oferuje trzy miejsca w pierwszym rzędzie oraz przestronny drugi rząd siedzeń dla trzech, opcjonalnie dla czterech pasażerów. W pełni przeszklone przesuwane drzwi boczne zapewniają łatwy dostęp do wnętrza, a stała przegroda oddziela siedzenia od tylnej przestrzeni ładunkowej.

Wszystkie wersje Forda Transit wyróżniają się dużą ładownością oraz oszczędnymi silnikami. Model ten występuje również w ofercie z napędem elektrycznym. W kabinie dostępne są stale udoskonalane systemy łączności oraz zaawansowane technologie wspomagające kierowcę.