Aktualności

Ford Pro wprowadza nowego Transita Custom

Nowy, opracowany przez Ford Pro model użytkowy Transit Custom wchodzi właśnie na rynek europejski z zadaniem zwiększenia produktywności małych i średnich firm. Kolejna generacja najlepiej sprzedającego się w Europie jednotonowego samochodu dostawczego jest w pełni zintegrowana z cyfrowym środowiskiem oprogramowania i usług Ford Pro, które pomaga firmom obniżyć koszty użytkowania, pracować wydajniej i uprościć zarządzanie pojazdami użytkowymi.

Inżynierowie Forda opracowali nową platformę, projektowaną od podstaw pod kątem zwiększenia ładowności, ułatwienia dostępu do wnętrza, poprawy komfortu kierowcy i łatwości obsługi, a także zapewnienia doskonałych osiągów i właściwości jezdnych. Zaawansowana konstrukcja umożliwia zastosowanie wielu wysokowydajnych układów napędowych, w tym hybrydowego typu plug-in i nowego w tym segmencie samochodów napędu na wszystkie koła, przy jednoczesnym utrzymaniu niespotykanej u konkurentów przestrzeni ładunkowej.

Nowy Transit Custom, projektowany z uwzględnieniem opinii i oczekiwań klientów, oferuje wiele pionierskich w tym segmencie funkcji i rozwiązań, które pomagają zwiększać efektywność i dyspozycyjność w ciągu dnia pracy, w tym innowacyjną odchylaną kierownicę, oszczędzający czas system Delivery Assist, system integracji Ford Pro Upfit, upraszczający konwersje od strony cyfrowej, nowy system bezpieczeństwa Exit Warning oraz poszerzającą pole zastosowań samochodu kabinę MultiCab.

Najbardziej wszechstronną gamę pojazdów Transit Custom uzupełni elektryczny model E‑Transit Custom, który znacznie uprości małym firmom przejście na pojazdy elektryczne.

„Nasz nowy Transit Custom ma wiele do zrobienia – jest najlepiej sprzedającym się vanem w Europie i w zeszłym roku był ogólnie najchętniej kupowanym pojazdem w Wielkiej Brytanii – zrobiliśmy więc wszystko, aby zapewnić naszym klientom kolejny ogromny krok naprzód” – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny, Ford Pro, Europe. „Nowa generacja Transita Custom to zupełnie nowa konstrukcja, niezrównane środowisko usług opartych na łączności i innowacyjne rozwiązania dla użytkowników, które na nowo zdefiniują efektywność firm naszych klientów w erze skomunikowanych pojazdów.”

Dzięki połączeniu konstrukcji dostosowanej do potrzeb klienta ze środowiskiem cyfrowym Ford Pro, opartym na skomunikowaniu pojazdu z chmurą, nowy Transit Custom wyznacza nowe trendy w zakresie wymagań, jakie małe i średnie przedsiębiorstwa mogą stawiać przed pojazdami użytkowymi. Przedsiębiorstwa tego segmentu stanowią 99 proc. europejskich firm, a ich wartość szacuje się na 786 miliardów euro.

Modele Transit Custom z silnikami wysokoprężnymi EcoBlue są już w produkcji, a dostawy rozpoczną się w czwartym kwartale 2023 roku. Klienci mogą obecnie zamawiać pełną gamę wersji, w tym modele z napędem hybrydowym typu plug-in, które będą dostarczane od wiosny 2024 r., natomiast latem 2024 r. pojawi się w pełni elektryczny E-Transit Custom.