Aktualności

Ford Pro umacnia pozycję lidera dzięki dwóm nagrodom

Ford Pro zdobywał dublet nagród IVOTY i IPUA w tym samym roku trzykrotnie – więcej niż jakikolwiek inny producent – wcześniej w 2013 i 2020 roku. Nagrody zostały wręczone podczas ceremonii na targach pojazdów użytkowych Solutrans w Lyonie we Francji. Wyróżnienia potwierdzają pozycję Ford Pro jako lidera na europejskim rynku pojazdów użytkowych.

Odbierając nagrody w imieniu Ford Pro, Tim Slatter, wiceprezes ds. programów produktowych w firmie Ford, powiedział: „Jest to powód do dumy dla zespołów Forda na całym świecie, które starają się dostarczać naszym klientom produkty o wysokiej jakości. Cieszymy się, że jury doceniło siłę naszych najnowszych pojazdów użytkowych, zbudowanych z myślą o potrzebach biznesowych klientów we wszystkich obszarach ich działalności.”

Transit Custom zdobywa tytuł IVOTY

Jury złożone z 25 dziennikarzy zajmujących się tematyką samochodów użytkowych uznało, że tytuł IVOTY 2024 należy się nowemu modelowi Transit Custom wyprodukowanemu przez Ford Pro. Nowa generacja samochodu dostawczego Forda Pro, utrzymującej pozycję lidera w swoim segmencie, trafiła do sprzedaży w Europie na początku tego roku, wprowadzając najszerszy wybór wariantów w historii oraz wyjątkowe, cyfrowe funkcje dostosowane do potrzeb klientów, jak modem 5G zapewniający superszybką łączność; aktualizacje oprogramowania dla ponad 30 modułów pojazdu; system automatyzacji powtarzalnych działań Delivery Assist, który może zaoszczędzić ponad 20 sekund na każdym postoju; pokładowy system Alexa; odchylaną kierownicę i uniwersalne nadwozie MultiCab, które stanowi kontynuację wzorców efektywności samochodu, ustanowionych przez poprzednie generacje modelu.

Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro Europe, powiedział: „Jesteśmy bardzo dumni, że jury IVOTY przyznało tę prestiżową nagrodę nowemu Transitowi Custom. Transit Custom, będący liderem wśród jednotonowych samochodów dostawczych wybieranych przez europejskich klientów, został zaprojektowany i skonstruowany z myślą o spełnieniu ich różnorodnych potrzeb. Oprócz naszego wielokrotnie nagradzanego diesla, klienci wkrótce będą mieli do wyboru również wersje elektryczne i PHEV. Każdy model jest bogato wyposażony w innowacje i w superszybką łączność ze środowiskiem oprogramowania Ford Pro służącym do obsługi i kontroli czasu pracy samochodu w firmie, ładowania i zwiększania jego efektywności, co pomaga rozwijać się firmom naszych klientów.”

Jarlath Sweeney, przewodniczący International Van of the Year, powiedział: „Cóż, to jest «przybicie piątki» dla Forda Transita za zdobycie nagrody International Van of the Year 2024. Ford Transit zdobył nagrodę IVOTY już po raz piąty – zaczęło się w 2001 i potem w 2007 roku od modeli, które wówczas były bardzo wszechstronne. Wkrótce po wprowadzeniu na rynek, samodzielny jednotonowy wariant nowej generacji – Transit Custom – zapewnił sobie tytuły w 2013, w 2020 i teraz w 2024 roku. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w to znaczące osiągnięcie.”

Transit Custom był najlepiej sprzedającym się jednotonowym samochodem dostawczym w Europie w ubiegłym roku, a także najlepiej sprzedającym się brytyjskim samochodem użytkowym w latach 2021 i 2022. Nowy model jest produkowany w najnowocześniejszym zakładzie montażowym Ford Otosan w Yeniköy w Turcji.

Ranger wraca z upragnioną nagrodą dla pick-upa roku

Po wyczerpujących testach drogowych i terenowych, przeprowadzonych na początku tego roku przez jury konkursu International Pick-up Award w Grecji, Ford Ranger zdobył laur IPUA po raz trzeci, ustanawiając nowy rekord.

Ranger to najbardziej międzynarodowy produkt Forda. Został opracowany przez projektantów i inżynierów w australijskim centrum konstrukcyjnym Forda, jest produkowany w sześciu fabrykach Forda na czterech kontynentach i uwielbiany przez klientów w Europie. Ranger jest najlepiej sprzedającym się pick-upem w regionie od ośmiu lat i stanowi prawie połowę sprzedaży wszystkich pick-upów w Europie.

Całkowicie nowy model charakteryzuje się doskonałymi właściwościami jezdnymi w terenie, poprawionymi osiągami na utwardzonych drogach oraz niespotykanym dotąd stopniem wykorzystania łączności i nowoczesnych systemów, co sprawia, że jest on popularny zarówno wśród użytkowników biznesowych, jak i prywatnych. Ford Pro niedawno zaprezentował Rangera PHEV – pierwszego pickupa z napędem hybrydowym typu plug-in w Europie – łączącego możliwość jazdy na napędzie elektrycznym z wszechstronnością Rangera przeznaczonego do ciężkiej pracy w firmie.

Model nagrodziło jury złożone z dziennikarzy-ekspertów z Europy, a także z Republiki Południowej Afryki, gdzie w Silverton pod Pretorią znajduje się fabryka Forda, z której wyjeżdża Ranger przeznaczony na rynek europejski.

Hans Schep powiedział: „Jesteśmy zachwyceni, że Ford Ranger został doceniony przez jury IPUA już po raz trzeci, co świadczy o jego nieprzemijającej od ośmiu lat atrakcyjności jako ulubionego pickupa Europejczyków. Nowy Ford Ranger trafia do klientów w najbogatszym wyborze wersji, które spełniają różne potrzeby – od komfortu na drodze po możliwości terenowe, co sprawdza się zarówno w pracy, jak i podczas weekendowych wyjazdów. Jest stworzony i do pracy, i do rekreacji.”

Jarlath Sweeney, przewodniczący jury konkursu, powiedział: „Ford zaliczył hat- tricka, zdobywając już trzy nagrody International Pick-up Award dla najlepiej sprzedającego się Rangera. W siódmej edycji konkursu IPUA szósta generacja Rangera uzupełnia kolekcję tytułów zdobytych wcześniej w latach 2013 i 2020. Gratulacje dla międzynarodowego zespołu rozwojowego Forda za stworzenie tego wyjątkowego pojazdu.”