Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Ford prezentuje nową Fiestę ST200

FordGeneva2016_FiestaST200_02Kompaktowy hot hatch Ford Fiesta ST otrzymał zastrzyk dodatkowej mocy.

Dziś podczas salonu samochodowego w Genewie, Ford zaprezentuje nowego Forda Fiesta ST200, który oferuje o 10 procent wyższą moc i o 20 procent wyższy moment obrotowy. Specjalnie skalibrowany silnik benzynowy 1,6 litra EcoBoost pracujący pod maską tej wersji rozwija 200 KM i 290 Nm.

Najmocniejsza Fiesta w historii rozpędza się od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy i wyróżnia się ekskluzywną specyfikacją, obejmującą unikatowy lakier nadwozia Solid Silver Grey, czarne, matowe obręcze aluminiowe oraz wyjątkowe detale wykończeniowe wnętrza.

Produkcja Forda Fiesty ST200 rozpocznie się w czerwcu, a pierwsze dostawy tego modelu do klientów realizowane będą niedługo potem.

„Ford Fiesta ST cieszy się doskonałą opinią wśród użytkowników i ekspertów motoryzacyjnych. Teraz, wersja ST200 zaoferuje im wyższą moc i lepsze osiągi,” powiedział Joe Bakaj, wiceprezes ds. rozwoju produktu, Ford of Europe. „Uważam, że mamy do czynienia z przyszłym klasykiem.”

Na genewskim stoisku Forda pojawi się również nowy Ford Kuga – świętujący swoją europejską premierę podczas salonu samochodowego – oraz drogowa i wyścigowa wersja supersamochodu Ford GT. Dwie odmiany tego auta o wysokich osiągach są po raz pierwszy w Europie prezentowane obok siebie.

Fiesta ST200
Oprócz ekskluzywnego lakieru i 17-calowych obręczy aluminiowych, Fiesta ST200 otrzyma również czerwone zaciski hamulcowe oraz wzbogacone wnętrze z unikatowymi, częściowo skórzanymi fotelami przednimi Charcoal Recaro wykończonymi kontrastującymi, srebrnymi nićmi. Uzupełnieniem całości są podświetlane nakładki progowe oraz pasy bezpieczeństwa ze srebrnymi detalami.

Silnik 1,6 litra EcoBoost pracujący pod maską Fiesty ST200 dostarcza dodatkowe 15 KM i 30 Nm momentu obrotowego nawet przez 20 sekund dzięki funkcji overboost osiągając 215 KM i 320 Nm momentu obrotowego. Skrócenie końcowego przełożenia z 3,82 w Fieście ST do 4,06 w Fieście ST200 zaowocowało lepszą elastycznością na poszczególnych biegach, lepszymi osiągami i większą przyjemnością z jazdy. Prędkość maksymalna wynosi 226 km/h.

Podobnie, jak Fiesta ST, wersja ST200 oferuje doskonałe właściwości jezdne i wysoką sprawność w szybko pokonywanych zakrętach za sprawą:

• Zmodyfikowanego układu TVC poprawiającego stabilność jazdy na zakrętach oraz układu elektronicznej kontroli stabilności ESC z trzema trybami pracy,
• Zmodyfikowanej zwrotnicy,
• Tylnej belki skrętnej o zwiększonej sztywności,
• Specjalnym ustawieniom przednich i tylnych sprężyn i amortyzatorów ze środkiem ciężkości obniżonym o 15 mm,
• Bardziej bezpośredniemu przełożeniu układu kierowniczego (13,69:1) oraz skróconym drążkom kierowniczym,
• Ulepszonemu układowi hamulcowemu z większą pompą hamulcową i większymi tarczami hamulcowymi z tyłu

Ford Fiesta ST zadebiutował w 2013 roku i szybko wywalczył pozycję jednego z najlepszych hatchbacków o sportowych osiągach w Europie i na całym świecie. W pierwszym roku sprzedaży model ten zdobył ponad dwadzieścia różnych nagród i wyróżnień. Model ten jest wyposażony w silnik benzynowy 1,6 litra EcoBoost o mocy 182 KM i momencie obrotowym 240 Nm, który zapewnia autu przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 6,9 sekundy.