AktualnościMotorsport

Ford kolejny raz sponsoruje kobiece załogi w Rebelle Rally

Ford jest sponsorem pięciu zespołów w tegorocznym Rajdzie Rebelle Rally. Cztery z nich próbują kontynuować wieloletnią passę sukcesów Bronco® i Bronco® Sport, natomiast piąty zamierza pokonać wyczerpującą trasę w pełni elektrycznym Mustangiem Mach-E® Rally. Rebelle Rally to pierwszy w Stanach Zjednoczonych rajd terenowy dla kobiet. To nie tylko pokaz możliwości pojazdów, ale także wyzwanie dla umiejętności nawigacyjnych uczestniczek. Nie używa się GPS. Nie można mieć telefonów komórkowych. I tak jest od zawsze.

Każdy zespół tworzy kierowca i pilot-nawigator, którzy startują pojazdem bez załóg serwisowych. Uczestniczki spędzają noce, biwakując w drodze, wzdłuż trasy liczącej około 1500 mil.

Impreza rozpoczyna się 12 października w Mammoth Mountain i będzie wiodła przez dzikie tereny Nevady i Kalifornii, osiągając metę 21 października w Imperial Sand Dunes w południowej Kalifornii.

To już czwarty rok z rzędu, w którym Ford bierze udział w zawodach i po raz pierwszy jest ich oficjalnym sponsorem (Srebrny Sponsor).