Aktualności

Ford Bronco i Ford Maverick nagrodzone

Nowy Ford Bronco zdobył tytuł North American Utility of the Year 2022, a nowy Ford Maverick – tytuł North American Truck of the Year 2022.Samochody Forda już drugi rok z rzędu zdobyły uznanie jurorów konkursu North American Car of the Year, po ubiegłorocznym sukcesie modeli F-150 i Mustanga Mach-E.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni i zaszczyceni zdobyciem nagród w kategoriach „Truck” i „Utility” w konkursie North American Car of the Year dla Fordów – Mavericka i Bronco, szczególnie wśród tak silnej konkurencji – powiedział Kumar Galhotra, prezes odpowiedzialny za rynki amerykańskie i międzynarodowe w Ford Motor Company. – Jesteśmy dumni również dlatego, że te nagrody są zasłużonym uznaniem dla pracy i energii, jakie nasze zespoły włożyły w zaprojektowanie i skonstruowanie tak ekscytujących samochodów. Nagrody odzwierciedlają także świetne przyjęcie obydwu modeli przez klientów.

Nagrody North American Car, Utility i Truck of the Year są przyznawane przez jury składające się z 50 niezależnych ekspertów, którzy wyróżniają najlepsze nowe modele każdego roku – te, które wiodą prym w swoich segmentach i wyróżniają się najwyższą dbałością o innowacyjność, design, bezpieczeństwo, łatwość obsługi, zadowolenie kierowcy i ogólną wartość.

Jako flagowy model Forda przeznaczony do jazdy poza utwardzonymi drogami, który reprezentuje ekskluzywną gamę modeli 4×4 Built Wild, Ford Bronco zapewnia znakomite możliwości terenowe, które idą w parze ze świetnym designem oraz solidnymi i zaawansowanymi rozwiązaniami mechanicznymi, służącymi nie tylko jeździe w terenie. Bronco idealnie trafia w potrzeby klientów, czego dowodzi fakt, że nowe samochody znajdują nabywców średnio w ciągu zaledwie siedmiu dni od pojawienia się w salonach sprzedaży.

Nowy i przystępny cenowo Ford Maverick to pierwszy w pełni hybrydowy pick-up w Ameryce i najbardziej oszczędny samochód w swojej klasie, zużywający w mieście tylko 5,6 l/100 km (według EPA). Kompaktowy rozmiar auta ułatwia manewrowanie i parkowanie, zaś w kabinie Forda Mavericka jest sporo miejsca dla pięciu dorosłych osób i dużo miejsca na bagaż. Znaczne wartości siły holowania i ładowności zaspokajają szeroki zakres potrzeb. Nowy Ford Maverick znajduje nabywcę średnio w ciągu zaledwie czterech dni od pojawienia się w salonach sprzedaży.

Zarówno Bronco, jak i Maverick zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić właścicielom realizację potrzeb – od pokonywania bezdroży po możliwość przetransportowania kanapy. Nowe modele odpowiadają na potrzeby klientów i potwierdzają to zdobyte dotychczas wyróżnienia:

Ford Bronco

SEMA – 2021 4×4 of the Year Award
Motor1 – Best Adventure Vehicle
Top Gear – 2021 American Car of the Year
Forbes – 2022 Forbes Wheels of the Year
North State Journal – Best of the Year
Gear Patrol – GP100 Awards, 2022 Best in Motoring
CarBuzz – 2021 Off-Road Warrior Award
iF Design Gold Award 2021
North American Utility of the Year – 2022 Finalist
Autotrader.ca – 2022 Best Vehicle for Adventure
The Detroit News – Readers’ Choice Awards, Baddest Off-Road Vehicle
The Detroit News – Readers’ Choice Awards, Best Family Fun Finder

Ford Maverick

KBB Best Buy Awards – 2022 Best New Model and Best Compact Pickup
The Car Connection – 2022 Best Car to Buy
Forbes Wheels – 2022 Pickup of the Year
Popular Science – 2022 Best of What’s New
Detroit Free Press – 2022 Truck of the Year
The Detroit News – 2021 Vehicle of the Year
CarBuzz – People’s Car Award
Green Car Journal – 2022 Green Truck of the Year
Gear Patrol’s GP100 Awards – Best in Motoring
North State Journal – Best of the Year
TFLTruck – 2022 Best Truck of the Year