Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Flying Spur Hybrid – najbardziej wydajny i ekonomiczny Bentley

Nowy Flying Spur Hybrid, drugi zelektryfikowany Grand Tourer w gamie modeli Bentley, otrzymał homologację i certyfikację WLTP, rejestrując średnią wartość CO2 na poziomie zaledwie 75 g/km. To najbardziej wydajny i ekonomiczny pojazd w historii marki, a także kolejny krok na drodze firmy Bentley do stania się najbardziej zrównoważonym producentem aut luksusowych na świecie. Samochód jest już dostępny w całej Europie.

Wprowadzenie modelu Flying Spur Hybrid podkreśla zobowiązanie brytyjskiej marki do stania się kompleksową organizacją neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla i wiodącą na świecie firmą w zakresie zrównoważonej luksusowej mobilności. Do 2024 roku cała gama modeli Bentley będzie dostępna w opcji hybrydowej, a do 2030 będzie składać się wyłącznie z modeli o napędzie elektrycznym. Firma zapowiedziała wprowadzenie pierwszego samochodu elektrycznego na rok 2025.

Model udowadnia, że luksus, wysokie osiągi oraz elektryfikacja nie muszą się wykluczać. Połączenie wydajnego, 2,9-litrowego silnika benzynowego V6 z zaawansowanym napędem elektrycznym zapewnia pojazdowi moc 544 KM i maksymalny moment obrotowy 750 Nm, umożliwiając rozpędzenie się od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,1 sekundy. W sumie przy pełnym zatankowaniu samochód jest w stanie przejechać ponad 800 km, w tym ponad 40 km w napędzie wyłącznie elektrycznym.

Silnik elektryczny jest zasilany akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 18,0 kWh i można go w pełni naładować w ciągu zaledwie 2,5 godziny (w zależności od regionu).

Luksusowe wnętrza i nowoczesny design

Flying Spur jest odzwierciedleniem bogatego doświadczenia brytyjskiej marki w tworzeniu nowoczesnych, innowacyjnych i luksusowych wnętrz samochodów. Klienci mogą wybierać spośród piętnastu (pięć standardowych i dziesięć opcjonalnych) kolorów skóry oraz ośmiu różnych fornirów, mając możliwość stworzenia indywidualnego projektu. Umożliwiono także wybór koloru przeszyć, emblematów i lamówek na pokrowcach foteli, nawiązujących do oryginalnego modelu Flying Spur z lat 50.

Klienci, którzy zdecydują się na najnowszą hybrydę od brytyjskiego producenta, będą mogli także wybrać kolor samochodu z rozszerzonej do ponad 60 gamy lakierów. Pojazd dostępny jest także w specyfikacji Blackline.

Model Flying Spur Hybrid można już zamawiać w Europie, wkrótce pojawi się także na innych rynkach.