Aktualności

Fiesta numerem 1 w Europie

mail.google.comFord Fiesta zakończył pierwsze półrocze 2015 roku jako numer 1 na liście najlepiej sprzedawanych małych samochodów w Europie.

Od początku stycznia do końca czerwca europejscy klienci kupili 173.999 egzemplarzy Fiesty – o 3,6% więcej, niż w pierwszej połowie 2014 roku.

Sprzedaż Fiesty w liczbie 33.646 sztuk w czerwcu 2015 była o 22,3% większa, niż w czerwcu 2014, co nastąpiło po wprowadzeniu nowych kolorów, obniżeniu zużycia paliwa, modyfikacji wyposażenia i odświeżeniu stylizacji samochodu w maju bieżącego roku.

– Europejscy klienci kochają małe samochody i mają wobec nich wyjątkowo wysokie wymagania, tym bardziej jesteśmy więc dumni, że Fiesta pozostaje wciąż na szczycie – mówi Roelant de Waard, wiceprezydent Ford of Europe odpowiedzialny za marketing, sprzedaż i serwis. – Klienci mają obecnie większy niż kiedykolwiek wybór wersji modelu Fiesta, w tym poszerzoną gamę wersji ECOnetic i nowe atrakcyjne kolory, jak Silver Silk.

W pierwszym półroczu 2015 Fiesta była jednocześnie numerem 2 w Europie pod względem sprzedaży wśród samochodów wszystkich klas i segmentów. W klasie małych samochodów Fiesta zajęła w 2014 roku pierwsze miejsce w Europie – po raz trzeci z rzędu.