Gry

Ferrari w nowych barwach w F1 22 z okazji GP Włoch

Codemasters™ i Electronic Arts Inc (NASDAQ: EA) dołączają do zespołu Scuderia Ferrari podczas Grand Prix Włoch w ramach darmowej aktualizacji* do gry EA SPORTS F1® 22, dostępnej na platformy PlayStation®5, Xbox Series X|S, PlayStation®4, Xbox One i PC. Specjalne, ograniczone czasowo przedmioty, w tym wyposażenie bolidu, kombinezony kierowców, uniformy ekipy pit-stopu, kask i buty, wprowadzone w tym tygodniu przez Ferrari przed wyścigiem FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO D’ITALIA 2022, będą dostępne wewnątrz gry dla wszystkich graczy już 12 września przez następny miesiąc. Aktualizacja obejmie również Shanghai International Circuit oraz tygodniowe wydarzenie trybu kariery Zhou Guanyu z okazji chińskiego Festiwalu Księżyca.

Malowanie karoserii, pierwotnie zaprojektowane w hołdzie na Grand Prix Włoch, przywołuje dumne wyścigowe korzenie i pasję Ferrari oraz zawiera zupełnie nowe ekskluzywne logo wydane wcześniej w ciągu roku.

„Jesteśmy podekscytowani mogąc towarzyszyć zespołowi Ferrari w tym wyjątkowym momencie, przenosząc ich nowoczesny wizerunek do świata gry F1® 22” – powiedział Paul Jeal, F1® Senior Franchise Director w Codemasters. „Nasze studio szczyci się tworzeniem autentycznych doświadczeń wyścigowych, a te akcenty wzmacniają to, jak mocno gra jest osadzona w świecie prawdziwej Formuły 1”.

Aktualziacja prezentuje również dodatkowa zawartość do gry, Shanghai International Circuit. Chiński tor jest następcą po Portimao, który został dodany do gry w poprzednim miesiącu.

Aby uczcić Festiwal Księżyca, zakorzeniony w chińskiej kulturze, gracze będą również mogli podjąć specjalne wyzwanie, w ramach darmowego, tygodniowego wydarzenia fabularnego dostępnego w trybie kariery, zatytułowane „A Bright Start to F1”. Gracze muszą poprowadzić kierowcę Alfa Romeo, Zhou Guanyu, do najlepszego w historii wyścigu Formuły 1, wyprzedzając jego bohatera z dzieciństwa, Fernando Alonso, oraz kolegę z zespołu, Valtteriego Bottasa, na sześć okrążeń przed końcem wyścigu. Od 12 do 25 września gracze, którzy zajmą 7. lub wyższą pozycję w Grand Prix Singapuru, odblokują konfigurowalne wyposażenie samochodu Kohaku Koi. Więcej informacji na temat wyzwania można znaleźć na blogu F1® 22 już w najbliższy poniedziałek.

*Wymaga posiadania podstawowej wersji F1® 22 i wszystkich aktualizacji gry.