AktualnościGry

F1 2021 podkręca tempo na nową generację

Już dziś, firmy Codemasters®  razem z Electronic Arts Inc. (NASDAQ: EA), przedstawiają zapowiedź zawartości F1 2021®, oficjalnej gry Mistrzostw Świata Formuły 12021. Produkcja oferuje nowy tryb narracyjny, Braking Point, a także wprowadza gracza w prawdziwy świat wyścigów dzięki nowym, dynamicznym rozwiązaniom. Dla zawodników My Team, statystyki prawdziwych kierowców F1® będą aktualizowane przez cały czas trwania sezonu, aby odzwierciedlić wydarzenia z torów. Jednocześnie, Real-Season Start daje graczom możliwość dołączenia do aktualnie trwającego sezonu w dowolnym jego momencie – razem ze zaktualizowanym rankingami kierowców. F1® 2021, której premiera będzie miała miejsce 16 lipca i zostanie wydana przez EA SPORTS, zadebiutuje na konsolach Xbox Series X|S, PlayStation®5, a także na PlayStation 4, Xbox One, oraz PC przez Steam.

Tryb Braking Point pozwala graczom wspinać się w rankingach, począwszy of F2™, aż do początku przygody w F1® w jednym z pięciu zespołów Mistrzostw Świata Formuły 1. Nowy tryb oferuje rozgrywkę, w której gracze będą uczestniczyć w wydarzeniach zarówno na, jak i poza torem, wprowadzając mieszankę wyścigów i emocjonujących wydarzeń. Na przestrzeni trzech wymagających sezonów gracze poznają swoich prawdziwych przyjaciół, ale też zmierzą się ze swoimi rywalami. W drodze do zdobycia sławy, przyjdzie im też zmagać się z aktualnymi kierowcami Formuły 1®, a także z powracającym z F1® 2019 antagonistą, Devonem Butlerem.

Zaprezentowana szeroka gama rozwiązań lepiej odzwierciedla realia w grze, a także pozwala teraz kierowcom na interakcję na więcej sposobów niż w przeszłości. Tryb Kariery dla Dwóch Graczy pozwala na zupełnie nowe podejście do rozgrywki w trybie Kariery. Gracze będą mogli stanąć wspólnie pod sztandarem jednej z drużyn lub rywalizować w synchronizowanych sesjach. Z kolei dla mniej wymagających kierowców, powraca tryb rozgrywki dwuosobowej na dzielonym ekranie – to propozycja, dla tych, którzy chcą rywalizować przy jednej konsoli. Dzięki możliwościom nowej generacji konsol, F1® 2021 wprowadza znaczącą poprawę graficzną, poprawiony model uszkodzeń karoserii samochodu i opon, a także skrócony czas wczytywania.

“F1 2021 to tytuł, który oferuje coś dla każdego fana wyścigów” – mówi Lee Mather, Franchise Game Director w Codemasters. – „Prezentacja nowych trybów daje podgląd na ekscytujące i innowacyjne rozwiązania, które przygotowaliśmy dla naszych graczy. W zależności od tego, czy chcą doświadczyć trybu fabularnego F1 w Braking Point czy ścigać się z przyjaciółmi, F1 2021 to doświadczenie wyścigowe, skrojone na nową generację technologiczną”.

Cyfrowa Wersja Deluxe F1® 2021 zawiera także 7 wiernie odzwierciedlonych, legendarnych kierowców F1® do wykorzystania w trybie My Team. W ich skład wchodzą między innymi Michael Schumacher, Ayrton Senna czy Alain Prost. Ponadto, na graczy Wersji Deluxe czeka ekskluzywna zawartość do personalizacji, 18 000 PitCoins, Braking Point Content Pack (zestaw przedmiotów wewnątrz gry, inspirowanych fikcyjnymi postaciami w nowym trybie fabularnym) oraz wcześniejszy dostęp do gry na trzy dni przed jej premierą. Osoby, które zamówią Wersję Standardową w przedsprzedaży także otrzymają Braking Point Content Pack oraz 5 000 PitCoins.

Po więcej informacji na temat F1® 2021, zapraszamy na stronę gry F1® 2021 oraz na kanały społecznościowe na: Instagram, Twitter, YouTube oraz Facebook.