Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Espace najlepszym minivanem

Renault Espace otrzymało nagrodę Auto Lider 2020 w kategorii MINIVAN. W głosowaniu brali udział czytelnicy Motoru i Auto Moto, którzy oddali ponad 110 tys. głosów.

W 18. edycji plebiscytu Auto Lider czytelnicy „Motoru” i „Auto Moto” głosowali na najlepsze ich zdaniem samochody pogrupowane w czternastu kategoriach. Głosujący wybrali Renault Espace najlepszym autem w kategorii MINIVAN. Tym samym Renault Espace znalazło się przed Fordem S-Max i Citroenem C4 Spacetourer. Zwycięski Espace jest modelem cenionym za wyjątkowy design, modułowe wnętrze i komfort.

Głosowanie odbywało się za pośrednictwem strony internetowej i SMS-ów. W ramach konkursu prezentowane były najważniejsze premiery motoryzacyjne, modele w poszczególnych kategoriach oraz marki motoryzacyjne.

Model Espace jest produkowany przez Renault od 36 lat. Do tej pory Renault wyprodukowało ponad 1,3 miliona sztuk modelu Espace wszystkich generacji. Gdy w 1984 roku z taśmy produkcyjnej zjechał pierwszy Espace, zrewolucjonizował świat motoryzacji. Aż siedem pojedynczych foteli pozwalało na nieznaną w tamtych czasach niemal nieograniczoną konfigurację wnętrza. Każda kolejna generacja wraz z nowymi innowacjami przyczyniała się do ewolucji segmentu vanów.