Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Gry

EA SPORTS aktualizuje oceny kierowców F1 22

Codemasters™ i Electronic Arts Inc. (NASDAQ: EA) opublikowały dziś pierwszą aktualizację ocen kierowców w grze EA SPORTS F1® 22, która jest dostępna na PlayStation®5, Xbox Series X|S, PlayStation®4, Xbox One i PC. W tym sezonie w dopasowywaniu ocen studiu pomagają eksperci Formuły 1® – David Croft, Alex Jacques i Anthony Davidson – wszystko by jeszcze lepiej odzwierciedlały indywidualne osiągnięcia.

Podczas gdy Max Verstappen i Lewis Hamilton utrzymują swoje pozycje na szczycie tabeli liderów, występy George’a Russella sprawiły, że zajął on trzecią pozycję kosztem Charlesa Leclerca. Również w dolnej połowie stawki nastąpiły znaczące zmiany w klasyfikacji.

Sześciu kierowców zanotowało wzrost oceny ogólnej, przy czym najbardziej znaczący postęp poczynili Zhou Guanyu, George Russell i Mick Schumacher. Pomimo kilku rezygnacji z wyścigów na początku mistrzostw, Guanyu z Alfy Romeo uzyskał wzrost o pięć punktów, dzięki lepszym statystykom w kategoriach: Doświadczenie, Umiejętności i Tempo. Z kolei podium Russella w ostatnich dwóch wyścigach podniosło jego ogólną ocenę z 90 do 92, z dużą poprawą Umiejętności i Tempa. Docenione zostały też występy Schumachera dla Haasa na Silverstone i w Austrii, które sprawiły, że zyskał on 2 oczka w jego ocenie ogólnej, z poprawionymi wynikami w kategoriach: Doświadczenie, Umiejętności i Spostrzegawczości. Swoje oceny poprawili także Max Verstappen, Carlos Sainz Jr. i Daniel Ricciardo.

– Oceny kierowców F1® 22 są kluczowym elementem trybu „Mój Zespół”, w którym gramy kierowcą-właścicielem stajni. Aktualizując je wraz z przebiegiem sezonu, zapewniamy, że gra jest jeszcze bliższa rzeczywistości na torze – powiedział Paul Jeal, F1® Senior Franchise Director w Codemasters. – Oczywiście odzwierciedliliśmy walkę na torze pomiędzy Red Bullem, Mercedesem i Ferrari w najnowszej aktualizacji, ale dostrzegliśmy też znaczące zmiany w środku i na dole stawki, biorąc pod uwagę szanse wykorzystane i przegapione przez każdego z kierowców.

Nierównomierne występy od Monako do Węgier sprawiły, że oceny niektórych kierowców spadły. Valtteri Bottas, Charles Leclerc i Yuki Tsunoda mają obniżoną ogólną ocenę głównie z powodu Tempa. Z kolei u Pierre’a Gasly’ego na wynik wpłynęły obniżone Spostrzegawczość i Umiejętności. Spadki oceny ogólnej zaliczyli też Esteban Ocon i Nicolas Latifi.

Oceny kierowców są podzielone na cztery kategorie, które razem składają się na wynik ogólny. Oto ich szybkie wyjaśnienie:

  • Doświadczenie: Opiera się na liczbie startów w wyścigach danego kierowcy w trakcie kariery.
  • Umiejętności: Zdolność kierowcy do pracy przez paczkę i finiszu na wyższej pozycji niż gdzie zaczynali.
  • Spostrzegawczość: Tutaj kierowcom pomoże mniej czasu spędzonego w pokoju stewardów. Kary w prawdziwym życiu wpłyną na wynik w tej kategorii.
  • Tempo: Przynosi korzyści dla tych, którzy osiągają zbliżone do najszybszych czasy okrążeń w kwalifikacjach i zawodach. Bierze się też pod uwagę sytuację, w której kierowca pokonuje członka swojego zespołu.
  • Ocena: Połączenie poprzednich czterech ocen. Ogólna ocena będzie rosnąć i spadać w ciągu sezonu w oparciu o wyniki.

Dodatkowo F1® 22 wprowadza serię Podium Pass Series 2, z którego będzie można korzystać w trybie „Mój Zespół” i online od 24 sierpnia. Nowa seria jest inspirowana chińskim Świętem Środka Jesieni, znanym również jako Święto Księżyca. Wśród przedmiotów, które gracze dostaną do użytku, znajdzie się zaprojektowany przez Lando Norrisa zestaw, dostępny na poziomie darmowym, oraz zestawy Fish Lantern i Fire Dragon na poziomie VIP. Więcej informacji na temat nowej serii będzie dostępnych na blogu F1® 22 od środy.

Po udanych testach do gry zawita w pełni zintegrowany z grą cross-play. Od 24 sierpnia gracze będą mogli teraz rywalizować ze znajomymi i przeciwnikami na wszystkich urządzeniach i łączyć się z zawodnikami z całego świata.