Aktualności

Dwa bezemisyjne Nissany e‑NV200 dla Pałacu Monako

143755_1_5Pałac Księcia Monako odebrał dwa w pełni elektryczne, bezemisyjne Nissany e‑NV200, dając ważny dowód starań o ograniczenie swojego oddziaływania na środowisko.

Dwa pięciomiejscowe vany e‑NV200 Evalia będą wykorzystywane do przewozu towarów i osób głównie na terenie zabytkowej posiadłości stanowiącej rezydencję księcia i jego rodziny. Przy odbiorze pojazdów w pałacu był obecny sam władca Monako.

Zapewniające bezemisyjną mobilność Nissany e‑NV200 idealnie wpisują się w strategię pałacu, polegającą na ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych przez książęcą posiadłość w ramach szerszego planu działań na rzecz zrównoważonego rozwoju wdrażanego przez księcia Monako na terenie tego państwa.

Książę Albert tak skomentował krajową strategię zrównoważonego rozwoju i uzupełnienie pałacowej floty pojazdów o Nissany e‑NV200: „Ograniczanie emisji gazów cieplarnianych ma zasadnicze znaczenie, a nasz kraj wyznaczył sobie ambitne cele w tym zakresie. Chcemy zmniejszyć emisję związków węgla o 50% do 2030 roku oraz osiągnąć neutralny poziom pod tym względem do 2050 roku”.

Paul Willcox, prezes europejskiego oddziału Nissana powiedział: „Jako społeczeństwo stajemy w obliczu poważnych ekologicznych wyzwań, ale dzięki zerowej emisji spalin samochody elektryczne są rozwiązaniem, które pomogą nam sprostać tym wyzwaniom”.

Wprowadzając na rynek modele LEAF i e‑NV200, staliśmy się prekursorami ruchu na rzecz inteligentniejszej, bardziej ekologicznej mobilności. Cieszymy się, że rządy i przywódcy w całej Europie doceniają korzyści płynące z pełnej elektryfikacji w motoryzacji”.

W pełni elektryczny e‑NV200, wykorzystujący najlepsze rozwiązania pochodzące z dwóch wielokrotnie nagradzanych modeli Nissana – LEAF i NV200 – jest praktycznym, uniwersalnym i przyjaznym dla środowiska samochodem użytkowym. Nissan e-NV200, którego zasięg wynosi do 170 kilometrów na jednym ładowaniu*, oferuje największą w swojej klasie przestrzeń ładunkową. Może on służyć do przewozu towarów lub osób, nie emitując przy tym spalin ani hałasu.

Nissan był pierwszym producentem, który zaoferował bezemisyjną mobilność na masową skalę, wprowadzając na rynek w 2010 roku stuprocentowo elektrycznego Nissana LEAF. Model ten jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie. Po drogach całego świata jeździ już ponad 220 000 elektrycznych Nissanów LEAF i e‑NV200.

Księstwo Monako wprowadziło już szereg rozwiązań w ramach szerszej strategii na rzecz zrównoważonego rozwoju, koncentrując się na transporcie drogowym, gospodarce odpadami i zarządzaniu zużyciem energii. Zrównoważona mobilność znajduje poparcie w całym kraju, czego przykładem jest popularność komunikacji publicznej i niskoemisyjnych pojazdów. W 2012 roku Monako zmniejszyło emisję o 13,2% oraz zrealizowało cel ograniczenia średniej emisji o 8% w latach 2008-2012. Więcej informacji o polityce zrównoważonego rozwoju Monako znajduje się na stronie: http://en.gouv.mc/Policy-Practice/Monaco-Worldwide/Environment-and-Sustainable-Development.

Pięciomiejscowe vany e-NV200 Evalia zostały przekazane księciu Albertowi przez Brice’a Fabry, dyrektora ds. samochodów elektrycznych w Nissan France, w czasie specjalnej uroczystości zorganizowanej w pałacu.

* wg NEDC (New European Driving Cycle)