Pozostałe

Dudek w New Balance Football

scena z: Jerzy Dudek, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPAJerzy Dudek wrócił z meczu gwiazd Real Madryt – Liverpool FC, aby podpisać umowę ambasadorską z marką New Balance w Warszawie. We are New Balance Football! Cieszę się, że dołączyłem do zespołu amerykańskiej marki i będę częścią wielkiej wizji, która zmieni polski futbol – powiedział Dudek. Specjalnie na premierę do Polski przyleciał właściciel kultowych amerykańskich butów, Jim Davis.

– Polacy są bardzo aktywnym i szybko rozwijającym się narodem. Co ciekawe, na świecie najwięcej butów sprzedajemy w kategorii „running”, za to Polacy uwielbiają nosić produkty lifestylowe New Balance. Ciekawe, czy buty piłkarskie też zaczną nosić każdego dnia! – śmieje się jeden z najbogatszych Amerykanów.

W meczu Real – Liverpool, Jerzy Dudek rozegrał w nowych butach 45 minut w barwach Liverpoolu i 30 w barwach Realu. Został pokonany tylko jeden raz, z rzutu karnego, przez Roberto Carlosa.

– Jestem zadowolony ze swojego występu. Dla każdego zawodnika ważne jest przede wszystkim czucie piłki. Dzięki dobrym butom wzrasta pewność siebie na boisku. Zazwyczaj potrzebuję tygodnia, żeby przetestować korki, a tutaj już w pierwszym meczu czułem się w nich świetnie. New Balance jakościowo w niczym nie ustępuje innym markom, które od lat są dostępne na rynku. Cieszę się też, że jest oficjalnym partnerem Liverpoolu i mam nadzieję, że okaże się szczęśliwy dla klubu, w którym święciłem największe sukcesy – przyznaje Dudek.

Oprócz byłego klubu Jerzego Dudka, New Balance ubiera także inne czołowe kluby, takie jak FC Porto, Celtic Glasgow oraz Sevilla FC, zwycięzcę ostatniej edycji Ligi Europy, w której gra Grzegorz Krychowiak.

W Polsce, marka ma wizję długoterminowego wsparcia klubów piłkarskich i najlepszych zawodników.

– W naszej strategii jesteśmy zainteresowani pracą z najlepszymi polskimi klubami. Mogę tylko powiedzieć, że już teraz prowadzimy zaawansowane rozmowy i podpisanie kontraktu z jednym z nich jest niemal pewne – zdradza Wojciech Majkut, prezes marki Tarmax, wyłącznego dystrybutora New Balance na terenie Polski.

– Pracujemy też nad zakontraktowaniem najlepszych polskich zawodników – z charakterem i sercem do gry, czyli takich, którzy pasują do zespołu New Balance. Nie chodzi nam tylko o sprzedaż butów. Chcemy pomagać w indywidualnym rozwoju piłkarzy poprzez zapewnienie im kompleksowej opieki i doradztwa. Wniesiemy nową jakość na polski rynek, bo New Balance równa się jakość – dodaje.

Kolekcja New Balance Football pojawi się w polskich sklepach za kilka miesięcy. Jej globalnymi ambasadorami są znani piłkarze, m.in. Aaron Ramsey, Adnan Januzaj, Jesus Navas, Samir Nasri, czy Alvaro Negredo.

Polską premierę poprowadzili znani dziennikarze sportowi Michał Pol i Łukasz Wiśniowski, a wśród ponad 200 gości nie zabrakło piłkarzy, youtuberów oraz celebrytów, którzy kochają piłkę nożna i sportowe obuwie. Pojawili się m.in.: Piotr Świerczewski, Piotr Reiss, Radosław Majewski, Adrian Mierzejewski, Łukasz Jakubiak, Weronika Pazura, Rafał Maserak, Liber, czy Natalia Siwiec. Koncert zagrał hiphopowy zespół Pokahontaz.