Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Gry

Cross-play zawita do F1 22

Codemasters® wraz z Electronic Arts Inc (NASDAQ: EA) potwierdzają, że EA SPORTS™ F1® 22 będzie najbardziej społecznościowym tytułem F1® do tej pory, łącząc więcej graczy na całym świecie dzięki włączeniu funkcjonalności cross-play, które nastąpi jeszcze w tym miesiącu. Przed pełną integracją pod koniec sierpnia gracze mogą rywalizować ze znajomymi na PlayStation®5, Xbox Series X|S, PlayStation®4, Xbox One i PC (Steam i Origin™) w dwóch oddzielnych testach w dniach 5-7 i 12-14 sierpnia w trybach Social Race i Two-Player Career.

„Cross-play łączy wszystkich naszych graczy i pozwala im rozstrzygnąć, kto jest najlepszym kierowcą na wszystkich platformach” – powiedział Lee Mather, F1® Senior Creative Director w Codemasters. „Cross-play pozwala nam również stworzyć lepsze możliwości matchmakingu, aby gracze mogli rywalizować z konkurencyjnymi kierowcami o podobnym podejściu”.

Integracja cross-play, o którą zabiegała społeczność, usprawni rozgrywanie meczów i pozwoli przyjaciołom spotykać się niezależnie od platformy. Istnieje również możliwość wyłączenia funkcji cross-play dla tych, którzy chcą rywalizować wyłącznie z zawodnikami z tej samej rodziny urządzeń. Gospodarze sesji mogą zapraszać znajomych z innych platform za pomocą opcji „Zaproś znajomych” w lobby gry. Gracze mogą przeglądać i akceptować prośby podczas wyścigu, wstrzymując grę i odwiedzając opcję „Zaproszenia i prośby”.

F1® 22 wiernie oddaje nową erę Formuły 1® dzięki rewolucyjnym samochodom, zmianom w regulaminie z włączeniem F1® Sprint, wprowadzeniu Miami International Autodrome oraz aktualizacjom torów w Hiszpanii, Australii i Abu Dhabi. Nowe adaptacyjna SI dostosowuje poziom trudności zawodników SI, wpływając na ich prędkość i konkurencyjność, a opcje Immersive i Broadcast dla Pit Stopów, okrążeń formacyjnych i momentów z udziałem samochodów bezpieczeństwa zwiększają autentyczność dnia wyścigowego.

F1® 22 rozszerza swoje funkcje o tryb F1® Life, nową, konfigurowalną przestrzeń społecznościową, która  pozwala graczom pochwalić się kolekcją ubrań, akcesoriów, trofeów i supersamochodów. Osiem modeli możliwych do zebrania można prowadzić na torze w ramach funkcji Pirelli Hot Lap, odtwarzającej początkową część weekendu wyścigowego. W grze powraca również tryb My Team, teraz z trzema punktami startowymi, uznany tryb 10letniej kariery z funkcją dla dwóch graczy oraz rozgrywka wieloosobowa, w tym offline w trybie split-screen. Na komputerach PC debiutuje również technologia VR, oferując najbardziej wciągające wrażenia z jazdy po torze F1®.