Aktualności

Corsa w wersji z LPG

cq5dam.web.1280.1280Oto prawdziwy mistrz ekologii w rodzinie Opla Corsy: przyjazny dla środowiska, dynamiczny i oszczędny – nowy Opel Corsa 1.4 LPG (zasilany skroplonym gazem) ecoFLEX rozwija moc 66 kW/90 KM i jest fabrycznie przystosowany do zasilania dwupaliwowego.

Najnowszy członek rodziny Opla został opracowany z myślą o klientach ceniących oszczędność. To doskonały wybór w segmencie małych samochodów, ponieważ nabywca Corsy z instalacją LPG zyskuje podwójnie: po pierwsze cena LPG sprawia, że użytkownik wydaje na paliwo mniej niż kierowcy samochodów napędzanych benzyną, po drugie cena wersji podstawowej Corsy 1.4 LPG ecoFLEX jest wyjątkowo atrakcyjna. Model trzydrzwiowy można dziś kupić już w cenie od 52 950 zł, natomiast wersja pięciodrzwiowa kosztuje od 54 250 zł (sugerowana cena detaliczna z podatkiem VAT).

Corsa LPG jest dostępna w rozsądnej cenie i bardziej przyjazna dla środowiska, ponieważ zaletą LPG, mieszanki propanu i butanu trafiającej do czterocylindrowego silnika pod maską Corsy, jest wyjątkowo czysty proces spalania. Napędzana tym paliwem Corsa zużywa zaledwie 7 litrów na 100 km w cyklu mieszanym i emituje jedynie 114 gramów CO2 na kilometr, czyli o 13 procent mniej niż w przypadku zasilania benzyną. Emisja tlenków azotu jest niższa nawet o 80 procent.

„Dzięki silnikowi 1.3 CDTI, zużywającemu jedynie 3,2 litra oleju napędowego, oraz całkowicie nowej jednostce 1.4 LPG ecoFLEX nabywcy Corsy mają do wyboru dwa ekologiczne silniki. Oba są dowodem naszego zaangażowania w rozwój efektywności energetycznej i obniżenie emisji CO2 we wszystkich modelach” – podkreślił Peter Christian Küspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej w Opel Group. „Jednak modele te są atrakcyjne nie tylko dla kierowców ceniących oszczędność. Mają wiele zalet, których pozbawione są inne samochody należące do tego segmentu, takich jak przestronne wnętrze, doskonały komfort, najnowocześniejsze opcje łączności oraz systemy wspomagające kierowcę”.

Napęd dwupaliwowy: imponujący zasięg, niższe koszty paliwa i niższa emisja

Opel Corsa 1.4 LPG rozwija moc 66 kW/90 KM (niezależnie od tego, czy jest zasilany LPG czy benzyną) i jest dostępny z pięciobiegową przekładnią manualną. Zużycie alternatywnego paliwa wynosi zaledwie 7 litrów na 100 km, a emisja CO2 jedynie 114 g/km i jest około 13 procent niższa niż w przypadku zasilania benzyną. Wybór LPG oznacza zatem znaczne obniżenie kosztów paliwa.

Kolejną zaletą nowej generacji Corsy napędzanej LPG jest fakt, że podobnie jak wszystkie modele Opla z instalacją LPG została fabrycznie przystosowana do zasilania dwupaliwowego. Kierowca może wybrać paliwo (benzynę lub LPG) za pomocą przełącznika. Nowo opracowany moduł sterujący umożliwia jeszcze bardziej efektywną synchronizację przełączania między dwoma trybami zasilania. To oznacza, że kierowca może pokonać 1 200 km bez konieczności tankowania. Na wyświetlaczu komputera pokładowego można wyświetlać dane dotyczące zasięgu i zużycia – osobno dla LPG i benzyny oraz dla obu rodzajów paliwa łącznie. Na terenie Niemiec działa obecnie około 7 000 stacji LPG, a w Europie jest ich ponad 35 000.

Oszczędność miejsca i bezpieczeństwo: zasilanie LPG doskonale sprawdza się na co dzień

Zamontowanie zbiornika LPG w miejscu koła zapasowego umożliwia efektywne wykorzystanie przestrzeni oraz zabezpiecza zbiornik przed skutkami ewentualnego zderzenia. W rezultacie w Oplu Corsa LPG bez problemu zmieści się pięć osób, a pojemność bagażnika można zwiększyć do 1 120 litrów – tak jak w przypadku siostrzanych wersji tego modelu. Samochód ma również te same niezwykle nowoczesne systemy wspierające kierowcę oraz elementy wyposażenia – od dostępnego w standardzie trybu miejskiego, opcjonalnego podgrzewania kierownicy oraz automatycznego asystenta parkowania po opracowany przez firmę Opel nagradzany system multimedialny IntelliLink z kolorowym wyświetlaczem dotykowym o przekątnej 7 cali.

Ekologiczna wersja z silnikiem Diesla: Corsa 1.3 CDTI ecoFLEX o emisji 82 g/km CO2

Nowa Corsa 1.4 LPG nie jest jedynym modelem należącym do nowej generacji małych samochodów Opla, które są przyjazne dla środowiska. Kierowcom ceniącym oszczędną i komfortową jazdę z wykorzystaniem konwencjonalnego paliwa, Opel oferuje nowego mistrza ekologii: Corsę 1.3 CDTI ecoFLEX z przekładnią Easytronic 3.0. W wersji z silnikiem Diesla o mocy 70 kW/95 KM można obniżyć zużycie paliwa w cyklu mieszanym do wzorcowo niskiego poziomu 3,2 litra na 100 km. Model trzydrzwiowy, wyposażony w standardowy system Start/Stop, układ odzyskiwania energii z hamowania oraz opony o obniżonych oporach toczenia (opcjonalnie), emituje zaledwie 82 gramy CO2 na km. To oznacza, że Corsa 1.3 CDTI ecoFLEX jest najoszczędniejszym modelem Opla dostępnym dziś na rynku. Pięciobiegowa przekładnia Easytronic 3.0 łączy w sobie zalety komfortowego automatu z efektywnością właściwą skrzyniom manualnym. Jej konstrukcja opiera się na manualnej przekładni zoptymalizowanej do współpracy z mniejszymi silnikami. Przekładnia automatycznie wybiera odpowiedni bieg zapewniający najbardziej ekonomiczną jazdę. Kierowca może w każdej chwili ręcznie wybrać żądane przełożenie Easytronic 3.0, przełączając dźwignię zmiany biegów.