Aktualności

Citroen C4 X debiutuje w polskich salonach

Citroën C4 X i ë-C4 X z napędem elektrycznym to elegancki samochód o unikatowej koncepcji, przeznaczony dla klientów, którzy szukają atrakcyjnej alternatywy dla kompaktowych sedanów i SUV-ów. Stylistyka Citroëna ë-C4 X i C4 X nawiązuje do większego modelu – Citroëna C5 X. Design samochodu wyłamuje się z tradycyjnych definicji nadwozia i proponuje klientom innowacyjną alternatywę. Łączy elegancką sylwetkę fastbacka z nowoczesnym wyglądem SUV-a oraz ponadczasowym wyrafinowaniem i przestronnym wnętrzem sedana. Nowe modele ze swoją długością nadwozia 4,6 m idealnie wpisują się w gamę marki pomiędzy hatchbacka C4 o długości 4,36 m i Citroena C5 X, który ma długość 4,8 m. Rozstaw osi 2,67 m jest taki sam jak w hatchbacku C4. Obie wersje są opracowane na platformie CMP.

Nowe Citroëny ë-C4 X i C4 X są wyposażone w system informacyjno-rozrywkowy nowej generacji, który po raz pierwszy pojawił się w Citroënie C5 X. Składa się na niego m.in. ekran HD 10”, który można w pełni spersonalizować. Dla większego komfortu i bezpieczeństwa dostępny jest też pakiet Citroën Connect, który uzupełnia funkcjonalności systemu My Citroën Drive Plus.

Kierowcy i pasażerowie wsiadający do Citroëna ë-C4 X i C4 X mogą liczyć na wyjątkowy poziom komfortu podróżowania w bezstresowych warunkach, dających poczucie absolutnego spokoju. To efekt programu Citroën Advanced Comfort, który obejmuje wszystkie aspekty podróżowania samochodem: od komfortu prowadzenia, który ma ułatwiać życie kierowcy, poprzez komfort podróżowania polegający na ułatwieniu dostępu do wnętrza i schowków, aż po komfort użytkowania dzięki prostemu i intuicyjnemu korzystaniu z zaawansowanych technologii i funkcji samochodu.

Citroën C4 X jest dostępny ze sprawdzonymi, efektywnymi energetycznie i wysokowydajnymi silnikami spalinowymi Citroëna:

  • PureTech 100 Stop&Start Euro 6.4 z mechaniczną, 6-stopniową skrzynią biegów,
  • PureTech 130 Stop&Start Euro 6.4 z automatyczną skrzynią biegów EAT8,
  • BlueHDi 130 Stop&Start Euro 6.4 z automatyczną skrzynią biegów EAT8.

Citroën ë-C4 X jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 100 kW (136 KM). Zasięg elektrycznego ë-C4 X wynosi do 360 km w cyklu WLTP. Oferuje on również możliwość szybkiego doładowania akumulatora i zwiększenia zasięgu o 100 km w ciągu zaledwie 10 minut za pomocą ładowarki 100 kW DC.

Citroëny ë-C4 X i C4 X pojawiają się już w polskich salonach marki. To znakomita okazja, aby na żywo odkryć elegancję i detale nowatorskiej sylwetki tego modelu, a także z bliska zobaczyć wnętrze i docenić charakterystyczny dla Citroëna poziom komfortu. Zainteresowani jazdą testową nowym modelem mogą już umawiać ją u dealerów marki.