Aktualności

Audi najbardziej niezawodną europejską marką samochodową w USA

Audi A6Audi najbardziej niezawodnym europejskim dostawcą nowych samochodów na rynku USA. To wniosek amerykańskiego magazynu konsumenckiego „Consumer Reports“, który w raporcie pt. „2015 Annual Auto Reliability Survey“ publikuje wyniki prowadzonych przez siebie badań konsumenckich.

„Doskonałe miejsce w rankingu Consumer Reports udowadnia wysoką jakość modeli Audi sprzedawanych w USA” – mówi Luca de Meo, szef marketingu i sprzedaży Audi AG. „Oferując samochody, które szybko znalazły tu najwyższe uznanie, przygotowaliśmy fundamenty do dalszego rozwoju marki na rynkach obu Ameryk.“

Cztery pierścienie, po raz kolejny z rzędu, doskonale wypadły w rankingu „Consumer Reports“. Na przestrzeni ostatnich trzech lat, koncern z Ingolstadt był najlepszym producentem z Europy (2012: ogólne miejsce 8, 2013: 4 i 2014: 5). W tym roku zajął miejsce trzecie. Dla porównania należy dodać, że kolejna marka ze Starego Kontynentu zajęła w badaniu miejsce dziesiąte, a inna europejska marka premium lokuje się na pozycji jedenastej.

Miesięcznik „Consumer Reports“ wydawany jest przez organizację ochrony praw konsumenta o tej samej nazwie i ma ponad siedem milionów abonentów. Jako publikacja non-profit cieszy się dużą renomą. Jego badania gwarantują absolutną bezstronność. „Consumer Reports“ testuje rocznie tysiące produktów w ponad 50 laboratoriach.

Przygotowując najnowszy ranking niezawodności, amerykańscy eksperci wzięli pod uwagę ponad 740 tysięcy informacji dotyczących samochodów, przysłanych im na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy przez czytelników wydania papierowego czasopisma i użytkowników portalu internetowego.