Aktualności

Atelier SUPERB – Tomasz Ossoliński w nowej roli

2015_10_28_ossolinski4Podczas wyjątkowego pokazu Tomasz Ossoliński zaprezentował swoją najnowszą kolekcję, o wymownej nazwie BUKOVINA. Tym razem projektant, znany głównie z doskonałych męskich garniturów, pokazał większość modeli damskich. Przy okazji tworzenia kolekcji zmierzył się też z zupełnie nowym wyzwaniem – stworzył autorski projekt wnętrza samochodu – najnowszej ŠKODY Superb.

Inspiracją do stworzenia kolekcji BUKOVINA były góry i Podhale – miejsca niesamowicie energetyczne i piękne, które jak podkreśla projektant, poruszają człowieka. W nowej linii dominują szlachetne wełny i delikatne jedwabie w stonowanych barwach, a także dedykowana tkanina, stworzona na bazie fotografii Tomasza Tomaszewskiego wykonanej w Bukowinie Tatrzańskiej.

W wiosenno-letniej kolekcji Tomasz Ossoliński po raz kolejny udowadnia najwyższy kunszt krawiecki. Świetnie skrojone, doskonale dopasowane i perfekcyjnie wykonane ubrania kontrastują z masową produkcją, która dominuje na dzisiejszym rynku. Również współpraca Tomasza Ossolińskiego z marką ŠKODA nie jest dziełem przypadku.

Nowy model ŠKODY Superb to samochód, w którym piękno i funkcjonalność tworzą jedność. Dopracowane proporcje, wyraźne linie i precyzyjne kształty dały początek rewolucyjnej stylistyce samochodów ŠKODY. Wnętrze samochodu według projektu autorstwa Tomasza Ossolińskiego to nowe spojrzenie na design w motoryzacji.

– Kiedy w pracy projektanta pojawia się ciekawy projekt, a w dodatku towarzyszą mu w tym ludzie z pasją, można się spodziewać, że efekt będzie zaskakujący. Tak też było w przypadku tego samochodu. Przy tworzeniu wnętrza ŠKODY miałem okazję pracować z genialnymi ludźmi, którzy po prostu uszyli samochód, który ja zaprojektowałem – mówi Tomasz Ossoliński.

Pochwała indywidualizmu

Tworzenie i posiadanie niepowtarzalnych produktów jest obecnie jednym z głównych trendów obowiązujących niemal w każdej dziedzinie, na całym świecie. Unikatowe wnętrze samochodu to kolejny przejaw dążenia do indywidualności.
– Po raz pierwszy projektowałem wnętrze samochodu. Nie ukrywam, że miałem obawy czy sprostam takiemu wyzwaniu. Przekonałem się jednak, że w zasadzie z wnętrzem auta można zrobić wszystko. W dodatku okazało się, że praca przy realizacji projektu jest też przede wszystkim rękodzielnictwem, czyli czymś co jest mi najbliższe. Zawsze skupiam się na tym wszystkim, co można wykonać samemu, co jest precyzyjne, co jest uszanowaniem tradycji rzemiosła. To wszystko pomogło mi puścić wodze fantazji i w taki właśnie sposób powstał projekt – przyznaje projektant.
Samochód na miarę Tomasza Ossolińskiego

Podstawą każdego z projektów Tomasza Ossolińskiego jest wyjątkowa konstrukcja, forma oraz precyzja wykonania. Luksusowe stroje szyte na miarę podkreślają jego doskonały warsztat i znajomość rzemiosła, które są szczególnie widoczne także w nowym wnętrzu ŠKODY Superb.

– Bardzo się cieszę, że mogłem połączyć przy projektowaniu samochodu przede wszystkim ludzką pracę i rzemiosło. Dzięki temu można powiedzieć, że to auto zostało tak jakby uszyte na miarę – podkreśla Tomasz Ossoliński.

Wyjątkowy pokaz

Prezentacja kolekcji BUKOVINA odbyła się w surowych wnętrzach modernistycznego budynku Wyścigów Konnych na Służewcu. Pokaz swoją obecnością uświetniło wiele gwiazd, m.in.: Magdalena Różczka, Małgorzata Socha, Joanna Kulig, Sylwia Gliwa, Monika Olejnik, Edyta Olszówka, Rafał Maślak, Jan Wieczorkowski, Hubert Urbański, Macademian Girl, Katarzyna Warnke, Halina Mlynkova, Anna Dereszowska, Patrycja Markowska, Magdalena Schejbal i Olivier Janiak.