Aktualności

“Art in Motion” – język designu modelu OMODA 5

Model OMODA 5 od samego początku był projektowany z myślą o europejskich odbiorcach. Główny dział projektowy, odpowiadający za ten model znajduje się w laboratorium R&D we Frankfurcie, gdzie pracował nad nim zespół europejskich projektantów i inżynierów. Wzięli oni pod uwagę upodobania klientów oraz warunki drogowe na naszym kontynencie. Efektem tej pracy jest nowoczesny, smukły i elegancki design modelu OMODA 5, który już w pierwszym kwartale przyszłego roku będzie dostępny w Polsce. “Art in Motion” było główną ideą podczas projektowania OMODY 5. Designerzy postawili płynny i ekspresyjny wygląd z wykorzystaniem gry oraz równowagi światła i cienia. Wynikiem tego jest smukła i sportowa linia nadwozia w stylu fastback, połączona z eleganckim i nowoczesnym wykończeniem.

Głównym znakiem rozpoznawczym jest duży grill z wlotami w kształcie diamentów oraz wąskie reflektory LED-owe w kształcie litery T, które są znakiem charakterystycznym OMODY 5. Jeśli chodzi o ogólną konstrukcję nadwozia, model podąża ścieżką projektową sportowego SUV-a, nadając mu kompaktowy i dynamiczny wygląd zewnętrzny. Podkreśla to również delikatnie opadająca linia dachu, której przedłużeniem jest tylne skrzydło oraz dwie końcówki wydechu. W przypadku świateł tylnych, również wykorzystano technologię LED oraz nowoczesny design – nawiązują do litery X oraz są poprowadzone przez całą długość bagażnika.

W momencie konfiguracji będzie można zdecydować się również na wariant dwukolorowy, co jeszcze bardziej nada charakteru modelowi OMODA 5. Kontrastujące wstawki obejmują przedni zderzak, lusterka, dach, progi, tylne skrzydło oraz felgi. Dzięki temu auto jeszcze bardziej będzie wyróżniało się na drodze.

Kierowca najwięcej czasu spędza jednak we wnętrzu auta, dlatego projektanci skupili się na tym, aby auto było wygodne i przestronne, ale jednocześnie dobrze i estetycznie wykończone. O kwestię wygody zadbają sportowe fotele z ekoskóry, które są podgrzewane, wentylowane i elektrycznie ustawiane oraz podwójne wyświetlacze LCD o przekątnej 10,25 cala, które zapewniają dostęp do wszystkich ustawień auta, infotainment i wyświetlają najważniejsze informacje dla kierowcy. O aspekt wizualny zadba dwukolorowe wnętrze oraz oświetlenie ambientne, które może być dowolnie zmieniane. Całe wnętrze jest utrzymane w nowoczesnym i harmonijnym stylu, aby kierowca i pasażerowie mogli wygodnie podróżować – zarówno w mieście, jak i poza nim.

OMODA 5 w Polsce

Początkowo do sprzedaży trafi OMODA 5 w wersji spalinowej wyposażona w silnik 1.6 TDGI o mocy 197 KM, automatyczną skrzynię biegów i napęd na przednią oś. Później pojawi się też wersja elektryczna auta oraz inne, większe modele pod marką JAECOO. Ich premierę przewidziano na drugą połowę przyszłego roku.

Początek sprzedaży i pierwsze dostawy do klientów są zaplanowane na pierwszy kwartał 2024 roku. Pierwszy salon będzie otwarty w Warszawie, jednak później do sieci dealerskiej dołączą również inne główne miasta w Polsce (m.in. Poznań, Gdańsk i Katowice). OMODA ma w planach otworzyć od 20 do 30 salonów z punktami serwisowymi. Wszystkie egzemplarze kupione z polskiej dystrybucji będą objęte też gwarancją producenta.