Aktualności

8 sekund do 300 km/h – wygraj konkurs i poznaj niezwykłych zawodników Castrol EDGE

Każdy, kto marzy o przejażdżce na prawym fotelu zawodowego kierowcy rajdowego czy wyścigowego, ma teraz szansę spełnić swoje marzenie. Na castroledge.pl rozpoczął się konkurs do którego zapraszają czołowi polscy kierowcy, m.in. rekordzista Polski na 1,4 mili Grzegorz Staszewski, multimedalista driftu Paweł Trela czy też słynny showmen Ken Block. Do wygrania obok ekskluzywnych przejazdów z utytułowanymi kierowcami jest w sumie aż 1200 litrów oleju Castrol EDGE, wzmocnionego tytanem.

Grzegorz Staszewski, który jest bohaterem pierwszego etapu konkursu to niekwestionowana gwiazda polskiej sceny wyścigów na ¼ mili. Od aktualnego rekordu świata – 7,41 sekundy na ćwierć mili, dzieli go już mniej niż pół sekundy. Teraz przejażdżka na prawym fotelu najszybszego auta w Polsce jest możliwa dla każdego fana motoryzacji. Wystarczy wziąć udział w konkursie ”Przesuń granice z Castrol EDGE”.

Od dziecka pasjonował się każdym urządzeniem, które miało silnik spalinowy. Pierwszym sukcesem sportowym była przeróbka motoroweru Romet, by stał się szybszy od Simsona kolegi. Później były rajdy, a skończyło się na wyścigach na ćwierć mili.

„Zawsze mnie cieszy, gdy praca włożona w przygotowanie sprzętu przynosi efekty. W mojej dziedzinie każdy start to nowe wyzwanie, każda modyfikacja to przesunięcie granicy możliwości auta i moich. Każda meta to sukces, choć ten najważniejszy jeszcze przede mną” – opowiada Staszewski.

Rekordzista Polski i pretendent do rekordu Europy sam zbudował swoje auto – Chevroleta Corvette z 1978 roku. Silnik 6.2 V8 z potężną turbosprężarką generuje ponad 1600 KM, a napęd na 4 koła i wzmocniona skrzynia biegów pozwalają na piorunujące przyspieszenia. Od 0 do 100 km/h auto rozpędza się w zaledwie 1,4 s, a po kolejnych trzech jedzie już 200 km/h. Ćwierć mili osiąga po niecałych 8 sekundach.

O szansę na co-drive z Grzegorzem Staszewskim można walczyć od dzisiaj w konkursie „Przesuń Granice”. Wystarczy wejść na stronę castroledge.pl i odpowiedzieć na pytania. Nagrodę będzie można „odebrać” już w weekend 5-7 września, podczas Inter Cars Motor Show na warszawskim Bemowie. Do wygrania, poza przejażdżką z Grzegorzem, są 4-litrowe bańki oleju Castrol EDGE Titanium FST™ oraz pamiątkowe plakaty z zawodnikiem.

Rozpoczynający się dzisiaj konkurs jest pierwszym z serii „Przesuń granice z Castrol EDGE”. Rywalizacja o możliwość przejazdu z jednym ze sławnych kierowców sportowych potrwa do końca września. Konkurs podzielony jest na 6 części, a każda z nich poświęcona jest innemu kierowcy oraz najbardziej charakterystycznej z cech charakteru, które go wyróżniają. W ostatnim, zamykającym konkurs etapie bohaterem będzie Ken Block, kierowca rajdowy i kaskader, znany z kultowych pokazów jazdy gymkhana. Wyjazd na rajd Hiszpanii, co-drive i kolację z Kenem otrzyma ten, kto swoimi odpowiedziami na konkursowe pytania przekona jury i wygra finałową rozgrywkę.

Więcej informacji na http://castroledge.pl/konkurs.