Aktualności

Zupełnie nowe GranTurismo wyjeżdża na ulice

Nowe Maserati GranTurismo w wersjach Modena i Trofeo, wyposażonych w silnik V6 Nettuno, wyruszyło w drogę przed swoją oficjalną premierą.

GranTurismo to prawdziwa ikona włoskiej marki – ikona o niepowstrzymanej energii. Najnowsze coupé o wysokich osiągach przemierzyło już wiele kilometrów, a za jego kierownicą zasiadają kolejno wybrani pracownicy z rodziny Maserati.

Kolorystyka GranTurismo ma jedno konkretne przesłanie: symbolizuje powrót ikony Maserati stworzonej 75 lat temu. Wszystko zaczęło się od A6 1500 – modelu o rewolucyjnym duchu, prekursora niespotykanej wcześniej klasy samochodów. Maszyny, która wpłynęła zarówno na kształtowanie motoryzacyjnego krajobrazu na całym świecie, jak i na kolejne generacje drogowych aut Maserati.

Granturismo to sposób na życie w stylu 100% „made in Italy”: typ samochodu o wysokich osiągach odpowiedniego do pokonywania długich tras i odbywania wygodnych podróży.

Pomysł na granturismo zrodził się po II wojnie światowej, podczas włoskiego boomu gospodarczego, gdy Italia pokazała światu swoje wybitne produkty, swoją siłę, optymizm i beztroskie nastawienie, a także chęć do pracy – oraz do radości.

W tamtym historycznym momencie Maserati rozwiązało równanie, które wydawało się niemożliwe do rozwiązania: stworzyło nową koncepcję luksusowej mobilności, zdolnej połączyć wysokie osiągi z komfortem.

Dziś energia nowej generacji Maserati GranTurismo jest gotowa, by poprowadzić markę w przyszłość. Ośmielona przez jej unikalny styl i napędzana wrodzonym pragnieniem innowacji.