Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Zakończenie produkcji siódmej generacji modelu Rolls-Royce Phantom

Zenith_TrilogyArtwork_19-02-16-v32016 rok rozpocznie ostatni etap słynnego życia obecnego modelu Rolls-Royce Phantom, ogłosił dziś Dyrektor Generalny firmy Rolls-Royce Motor Cars, Torsten Mueller – Oetvoes. Informacja ta idzie w ślad za ostatnimi newsami na temat rozpoczęcia przez firmę testów nowej aluminiowej konstrukcji. Stanie się ona podstawą każdego Rolls-Royce’a, który pojawi się na rynku od początku 2018 roku.


Torsten Mueller – Oetvoes ogłosił również, iż wersje Phantom Coupe oraz Drophead Coupe nie będą już w przyszłości ponawiane. Linię obu tych wspaniałych modeli zakończy specjalna kolekcja – jedynie 50 sztuk wzbudzających pożądanie aut nazwanych Phantom Zenith.

Produkcja obecnej, siódmej, generacji Phantoma, rozpoczęła się w Goodwood ponad 13 lat temu. Wkrótce model stał się fundamentem, na którym odrodziła się Rolls-Royce Motor Cars.

Phantom VII – wspaniała, wdzięczna i potężna deklaracja powrotu marki na najwyższy szczyt luksusu – obecnie zbliża się do końca swego życia.

Ostatnie egzemplarze samochodów Phantom Coupe oraz Drophead Coupe powstaną w fabryce w Goodwood w listopadzie tego roku. Nie ma planów, by te modele zastąpić. Kolekcjonerów na całym świecie ucieszy wiadomość, że spektakularna kolekcja 50 unikalnych egzemplarzy Coupe oraz Drophead Coupe, pod nazwą Phantom Zenith, powstanie, by uczcić zakończenie produkcji tych wyjątkowych samochodów.

W tym roku Rolls-Royce stworzy również ostatnie egzemplarze limuzyny Phantom VII.

Torsten Mueller-Oetvoes powiedział: „Jestem dumny i podekscytowany faktem, że w drodze jest już nowy Phantom – współczesny i piękny Phantom spotęgowany przez najnowocześniejsze technologie oraz innowacyjne rozwiązania projektowe. Każdy nowy model Phantoma jest historycznym i ważnym wydarzeniem w dziejach motoryzacji, więc ciężko pracujemy nad udoskonaleniem Phantoma VIII.”