Aktualności

XC90 najbezpieczniejszym samochodem roku

??????????????????Nowe Volvo XC90 od chwili premiery otrzymało już mnóstwo nagród i właśnie zdobyło kolejne, bardzo istotne wyróżnienie. Europejska organizacja badająca bezpieczeństwo samochodów w testach zderzeniowych – Euro NCAP przyznała nowemu XC90 nagrodę Best in Class w 2015 r. w dwóch kategoriach: głównej oraz segmencie dużych SUV-ów. Wyniki testów zderzeniowych zostały ocenione jako „wybitne”.

Specjaliści z organizacji Euro NCAP po raz kolejny docenili XC90. Wyróżnienie XC90 zawdzięcza najlepszym odnotowanym wynikom testów zderzeniowych. Przypomnijmy, że Volvo XC90 otrzymało 100% punktów w kategorii systemów bezpieczeństwa wspomagających kierowcę (Safety Assist) oraz w kategorii samoczynnego hamowania w sytuacjach awaryjnych w mieście i poza nim. Wrażenie robi też wynik 97% dotyczący ochrony dorosłych pasażerów. W Volvo XC90 zastosowano także nowy system zapobiegający potrąceniu pieszych. Jest on tak zaawansowany, że obecne procedury testów Euro NCAP nie pozwalają w pełni sprawdzić jego możliwości. Kolejny raz Volvo wyprzedza obecne standardy swoimi technologiami bezpieczeństwa.

Zawsze z dużą radością przyjmujemy wyróżnienia za wyniki pracy wykonywanej przez nasz zespół. XC90 to ucieleśnienie wszystkich kluczowych wartości, jakie reprezentują samochody Volvo oraz kolejny dowód, że jesteśmy liderem w zakresie bezpieczeństwa zarówno aktywnego, jak i pasywnego. Nasz wizja zakłada, że do 2020 nikt nie zostanie poważnie ranny ani nie zginie w wyniku wypadku z udziałem samochodu Volvo. Jesteśmy na dobrej drodze, aby wizja ta stała się rzeczywistością – powiedział Jan Ivarsson, p.o. Dyrektora Volvo Cars Safety Centre.

Komunikat Euro NCAP, w którym wynik XC90 ogłoszono jako „wybitny” to kolejne z wyróżnień, jakie w ostatnim okresie otrzymał szwedzki SUV. Auto docenili także klienci, XC90 to samochód, który wciąż zbiera rekordową liczbę zamówień. To dzięki udanemu wprowadzeniu na rynki nowego modelu udało się osiągnąć najwyższą sprzedaż w historii firmy zarówno na świecie, jak i w Polsce.