Aktualności

Wprowadzenie programu Ford Pass

Ford2016_FocusRS_04W ramach transformacji w firmę oferującą samochody oraz usługi mobilne, Ford wprowadza FordPass – platformę zmieniającą stosunki pomiędzy producentem samochodów i klientem. FordPass ma szansę zrobić to dla właścicieli aut, co iTunes zrobił dla fanów muzyki.

Członkowie FordPass mogą zwrócić się do osobistego doradcy ds. mobilności – FordGuide – o każdej porze dnia i nocy z prośbą o rozwiązanie problemu dotyczącego mobilności. Klienci mogą na przykład poprosić o znalezienie bardziej wydajnego środka transportu lub zarezerwowanie parkingu jeszcze przed dotarciem do celu. Członkowie mogą też rezerwować i płacić za parking z wyprzedzeniem, zbudować swój idealny samochód w rzeczywistości wirtualnej w jednym z oddziałów FordHub, a także zdobywać nagrody lojalnościowe w programie FordPass.

„Ford od zawsze chciał zmieniać życie ludzi na lepsze,” powiedział Mark Fields, prezes i dyrektor zarządzający Ford Motor Company. „Zrealizowaliśmy nasz cel sto lat temu tworząc pierwszy samochód i realizujemy go dziś, oferując pełną gamę samochodów osobowych, użytkowych, SUV-ów oraz pojazdów elektrycznych. Teraz pragniemy wykonać kolejny krok, wprowadzając FordPass – nową platformę, która ma szansę stać się naszym najbardziej rewolucyjnym produktem.”

Członkowstwo w FordPass jest bezpłatne zarówno dla posiadaczy samochodów Forda, jaki i dla osób, które nie jeżdżą autami tej firmy.

FordPass jest częścią planu Ford Smart Mobility, mającego na celu zmianę sposobu funkcjonowania nowoczesnego świata za sprawą innowacji z zakresu łączności, mobilności, samochodów autonomicznych, satysfakcji klientów oraz przetwarzania dużych zbiorów danych.

„Na podstawie wyników naszych badań dotyczących problemów z zakresu mobilności stworzyliśmy platformę FordPass, która zapewni klientom usługi ułatwiające życie,” powiedział Fields. „W FordPass chodzi przede wszystkim o słuchanie potrzeb klientów i reagowanie na nie w odpowiedni sposób.”

Platforma FordPass zawiera cztery elementy przydatne jej użytkownikom: usługi mobilne oferowane na rynku, serwis FordGuide zapewniający klientom bardziej wydajną mobilność, program lojalnościowy nagradzający członków oraz centra FordHub, gdzie klienci mogą poznać najnowsze innowacje Forda.

Usługi mobilne

Wszyscy członkowie FordPass otrzymają dostęp do licznych usług mobilnych.

Ford współpracuje z ParkWhiz i Parkopedia, aby zaoferować kierowcom pomoc w szybkim znalezieniu i opłaceniu parkingów, natomiast współpraca z FlightCar ma zaowocować łatwiejszym wypożyczaniem i dzieleniem się samochodami podczas podróży. W przyszłości, wśród usług znajdzie się program wspólnych przejazdów i współdzielenia samochodów, a także transport multimodalny i wiele innych usług.

Członkowie mogą płacić za te usługi poprzez ForPay – wirtualny portfel będący częścią FordPass.

„FordPass ma przede wszystkim oferować udogodnienia,” powiedział Stephen Odell, wice prezes ds. globalnego marketingu, sprzedaży i serwisu Ford Motor Company. „Łączymy użytkowników ze światem i ułatwiamy cały ten proces.”

Właściciele samochodów Forda mogą z łatwością połączyć się z preferowanym dilerem, aby umówić się na przegląd lub sprawdzić szczegóły finansowania pojazdu Ford Credit.

Członkowie, którzy mają w swoich Fordach system SYNCConnect mogą wykorzystać FordPass do uzyskania zdalnego dostępu do funkcji pojazdu, jak zdalny rozruch, blokowanie i odblokowywanie zamków w drzwiach, poziom paliwa i oleju, stan naładowania akumulatora oraz ciśnienie w oponach. Ponadto, możliwe jest też zlokalizowanie władnego auta.

FordGuide

Nikt nie chce być tylko numerem. To dlatego członkowie FordPass mogą porozmawiać bezpośrednio z zaufanym i posiadającym dużą wiedzę konsultantem FordGuide – wystarczy wcisnąć przycisk.

Na przykład, jeśli klient zdecyduje, że chce zarezerwować parking z wyprzedzeniem, ale nie wie, jak się to robi, wystarczy wcisnąć jeden przycisk na smartfonie, aby porozmawiać na żywo z konsultantem FordGuide, który przedstawi możliwe opcje i pomoże zarezerwować parking.

Pomoc konsultantów jest dostępna bez dodatkowej opłaty. Ich jedynym zadaniem jest służenie klientom i rozwiązywanie ich problemów związanych z mobilnością, a nie sprzedawanie im usług.

Program lojalnościowy

Członkowie FordPass będą nagradzani za wykonywanie prostych czynności, jak rejestrowanie swojego członkowska, rezerwowanie parkingów czy korzystanie z pomocy konsultantów FordGuide.

Dzięki współpracy z McDonald’s, 7-Eleven i innymi partnerami, program FordPass nagradza członków, dając im dostęp do specjalnych produktów oraz unikatowych doświadczeń.

„Wchodzimy w interakcję z naszymi klientami – oraz naszymi potencjalnymi klientami – mając na celu osiągnięcie najbardziej pozytywnych doświadczeń związanych z marką Ford,” powiedziała Elena Ford, wiceprezes, Global Dealer and Consumer Experience Ford Motor Company. „Chcemy, aby klienci wiedzieli, jak bardzo ich cenimy, a poprzez FordPass wkraczamy na nowy poziom w zakresie programów lojalnościowych.”

FordHub

W ramach FordPass zostaną otwarte centra FordHub, w których klienci będą mogli poznać najnowsze innowacje Forda i usługi mobilne tej firmy, a także wziąć udział w ekskluzywnych wydarzeniach.

Centra FordHub będą zlokalizowane w Nowym Jorku, San Francisco, Londynie i Szanghaju. Pierwsze centrum zostanie otwarte w tym roku w Westfield World Trade Center w Nowym Jorku.

Pracujący na miejscu konsultanci FordGuide pomogą gościom poznać i zrozumieć dostępne rozwiązania dotyczące problemów związanych z przemieszczaniem się w ich miastach. Goście ci będą mogli również wziąć udział w specjalnych wydarzeniach, w tym prezentacjach nowych modeli aut.

„To nie są miejsca, w których próbujemy coś sprzedać,” powiedział Odell. „Chcemy usłyszeć opinie naszych klientów i chcemy im pokazać co robimy, aby rozwiązać problemy związane z dzisiejszym i przyszłym transportem – nie tylko w mieście danego klienta, ale na całym świecie.”

Program FordPass wystartuje tej wiosny w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie, a następnie – jeszcze w tym roku – w części krajów europejskich, Chinach i Brazylii. Funkcje FordPass są aktywowane za pośrednictwem smartfona. Klienci mogą uzyskać więcej informacji pod adresem MyFordPass.com.