Aktualności

Wielki sukces Citroena Jumpy

29072015170314_img20150629120733Zakład PSA Peugeot CITROËN w Sevelnord świętował niedawno wyprodukowanie 2,5-milionowego egzemplarza samochodu. Z tej okazji przedstawiciele Marki przekazali kluczyki do CITROËNA JUMPY, flagowego modelu gamy pojazdów dostawczych, firmie VEHIPOSTE, która już od prawie 10 lat jest jej wiernym klientem. W ciągu ostatnich pięciu lat na potrzeby tej grupy pocztowej wyprodukowano blisko 25 000 pojazdów.

Z okazji wyprodukowania 2,5-milionowego egzemplarza samochodu, zakład w Sevelnord wręczył kluczyki do CITROËNA JUMPY spółce VEHIPOSTE, należącej do Poczty Francuskiej, której Marka dostarcza samochody od prawie 10 lat. Samochód został wyprodukowany w ramach umowy przewidującej dostarczenie 1200 pojazdów w ciągu dwóch lat.

Współpraca ta jest doskonałym przykładem umiejętności marki CITROËN dostosowania się do wymogów klientów. Konstruktorzy z zakładu w Sevelnord opracowali wspólnie z firmą Faurecia dwa rodzaje samochodów do floty VEHIPOSTE, idealnie spełniające oczekiwania Poczty: wersje przeszklone do przewozu listów oraz pełne do przewozu paczek.

Samochody pocztowe są wyposażone w specjalne fotele spełniające wymagania Poczty w zakresie ergonomii, opracowane i wdrożone do produkcji przez grupę PSA Peugeot Citroën.

Poza specjalnie zaprojektowanymi siedzeniami w samochodach wprowadzono 11 innych modyfikacji w celu ich dostosowania do potrzeb VEHIPOSTE, np. ograniczenie prędkości do 110 km/h, wbudowanie modułu eko-jazdy i geolokalizacji w wersjach przeszklonych czy też instalacja specjalnych zawiasów.

CITROËN JUMPY, wyprodukowany od momentu wprowadzenia na rynek w 1995 roku w ilości ponad 530 tys. sztuk, jest ergonomicznym samochodem dostawczym o optymalnej pojemności ładunkowej. Model ten zdobył uznanie Poczty swoimi możliwościami aranżacji wnętrza, komfortu kabiny oraz komfortu prowadzenia. Solidny i zwrotny, okazał się doskonale przystosowany do specyficznych potrzeb rozwożenia poczty. Mający opinię dynamicznego i uniwersalnego pojazdu, dostosowuje się do różnych sytuacji i potrzeb dzięki pojemności sięgającej 7 m3, licznym systemom wspomagającym prowadzenie i ułatwieniu załadunku przez przesuwne drzwi boczne oraz drzwi tylne otwierające się pod kątem 180°. Sprzedaż CITROËNA JUMPY na koniec maja 2015 r. osiągnęła 3,5 tys. sztuk wersji dostawczych, co oznacza wzrost w porównaniu do poprzedniego roku.