Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

W 2019 roku zadebiutuje Mondeo Hybrid Wagon

Ford poinformował, że zwiększy paliwooszczędną gamę pojazdów benzynowo-elektrycznych Mondeo Hybrid, wprowadzając m.in. pierwszą praktyczną i przestronną wersję nadwoziową kombi Mondeo Hybrid, dostępną od 2019 roku. Nowy Mondeo Hybrid kombi umożliwi klientom, którzy potrzebują większej ładowności, czerpanie korzyści ze sprawności zapewnianej przez elektryczny układ napędowy w wielu warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu zasięgu jazdy i swobody oferowanej przez tradycyjny silnik spalinowy. Elegancki styl nadwozia Mondeo kombi został opracowany wyłącznie dla klientów w Europie.

Jeszcze przed wprowadzeniem na rynek Ford opublikuje pełną specyfikację i cennik rozszerzonej gamy Mondeo Hybrid, która zapewni atrakcyjnie niskie zużycie paliwa i niską emisję CO2, co czyni modele hybrydowe przekonującą alternatywą dla samochodów z silnikami wysokoprężnymi, zarówno dla flot samochodowych, jak i dla klientów prywatnych.

Ford Mondeo Hybrid jest obecnie oferowany w eleganckim czterodrzwiowym nadwoziu, ze stylizacją inspirowaną profilem sportowego coupé z niską linią dachu, a także jako ekskluzywny wariant Mondeo Hybrid Vignale.

„Dla wielu klientów praktyczność oferowana przez nadwozia kombi jest absolutną koniecznością, więc z radością informujemy, że od przyszłego roku kierowcy ci będą mogli obniżyć rachunki za paliwo za pomocą zaawansowanego układu benzynowo-elektrycznego w naszym nowym kombi Mondeo Hybrid.” – powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe. „Zelektryfikowane układy napędowe będą w przyszłości odgrywały kluczową rolę w naszej europejskiej ofercie. Ford przeznaczy 11 miliardów dolarów na wprowadzenie na rynek 16 w pełni elektrycznych pojazdów oraz poszerzenie do roku 2022 globalnej gamy aut zelektryfikowanych do 40 modeli.”

Napęd hybrydowy Forda Mondeo wykorzystuje silnik elektryczny do wspomagania specjalnie opracowanego, pracującego w cyklu Atkinsona, 2-litrowego silnika benzynowego, samochód wyposażony jest także w generator, umożliwiający ładowanie regeneracyjne akumulatora litowo-jonowego o pojemności 1,4 kWh umieszczonego za tylnymi siedzeniami chłodzonego powietrzem, zbudowanego z myślą o ułatwieniu jego recyklingu. Technologia hamowania regeneracyjnego pozwala na odzyskiwanie do 90 procent energii normalnie traconej podczas hamowania i wykorzystanie tej energii do doładowania akumulatora.

Ford Mondeo Hybrid może poruszać się w trybie czysto elektrycznym, oferując najwyższą jakość i sprawność, szczególnie w mieście, gdy ruch uliczny wymaga częstego zatrzymywania się i ruszania. Napęd hybrydowy zapewnia moc maksymalną 187 KM przenoszoną przez opracowaną przez Forda bezstopniową, automatyczną przekładnię zapewniającą jeszcze większą oszczędność paliwa.

Kolejne rozwiązania techniczne, opracowane by pomagać kierowcom w optymalizacji wydajności, obejmują interfejs Ford Smartgauge do monitorowania zużycia paliwa i energii, a także wspomagany elektrycznie układ kierowniczy, elektrycznie napędzaną sprężarkę klimatyzacji, układ chłodzenia silnika oraz układy podciśnieniowe, które znacznie zmniejszają obciążenie silnika.

Dostępne rozwiązania i systemy służące podwyższeniu komfortu, wygody i bezpieczeństwa obejmują Active City Stop, Active Park Assist, tylne „nadmuchiwane” pasy bezpieczeństwa, sterowanie głosowe SYNC 3 z 8-calowym ekranem dotykowym oraz fordowski system reflektorów adaptacyjnych LED z oświetlaniem przewidywanego toru jazdy i doświetlaniem zakrętów.

Pierwszy hybrydowy pojazd elektryczny produkowany przez Forda w Europie, Ford Mondeo Hybrid, jest montowany wraz z benzynowymi i wysokoprężnymi wersjami Mondeo w ultranowoczesnym zakładzie Forda w Walencji w Hiszpanii.