AktualnościBezpieczeństwo

Volvo XC90 z rewelacyjnym wynikiem w Euro NCAP

xc90-37-1250x833Volvo XC90 otrzymało pięć gwiazdek, czyli najwyższą możliwą ocenę w testach zderzeniowych Euro NCAP. Szwedzki SUV jest także pierwszym samochodem, który otrzymał komplet punktów Euro NCAP w kategorii samoczynnego, awaryjnego hamowania chroniącego przed uderzeniem w tył innego samochodu w mieście jaki i poza nim. Niektóre systemy bezpieczeństwa Volvo XC90 są tak zaawansowane, że nie ma obecnie odpowiednich procedur testów, aby je zbadać.

Oto kolejny dowód na to, że Volvo XC90 zostało stworzone jako najbezpieczniejszy samochód na świecie: zdobyliśmy 100% punktów w kategorii systemów bezpieczeństwa wspomagających kierowcę. Mimo ogromnego rozwoju technologii w branży motoryzacyjnej, Volvo cały czas utrzymuje pozycję lidera w kwestiach bezpieczeństwa. W kategorii seryjnego wyposażenia aut w tym zakresie, nasza przewaga jest jeszcze większa – powiedział dr Peter Mertens, Wiceprezes i szef działu badawczo-rozwojowego Volvo Car Group.

Sto procent punktów w kategorii Safety Assist

Volvo XC90 otrzymało 100% punktów w kategorii systemów bezpieczeństwa wspomagających kierowcę (Safety Assist) oraz w kategorii Samoczynnego hamowania w sytuacjach awaryjnych w mieście i poza nim. W Volvo XC90 zastosowano także nowy system zapobiegający potrąceniu pieszych. Jest on tak zaawansowany, że obecne procedury testów Euro NCAP nie pozwalają w pełni sprawdzić jego możliwości. Kolejny raz Volvo wyprzedza obecne standardy swoimi technologiami bezpieczeństwa.

Jesteśmy pierwszym producentem samochodów, który wykroczył poza obowiązujące kryteria badawcze Euro NCAP. City Safety to najbardziej zaawansowany seryjny pakiet systemów bezpieczeństwa na rynku. Volvo XC90 wykrywa inne pojazdy, pieszych, rowerzystów i jest w stanie zareagować w wielu sytuacjach drogowych. Działa równie dobrze w dzień, jak i w nocy – dodał Peter Mertens.

Osiągnięte, doskonałe wyniki Euro NCAP to kolejny krok do osiągnięcia długoterminowego celu Volvo Vision 2020. Już za 5 lat samochody Volvo mają osiągnąć taki poziom bezpieczeństwa, aby przestali w nich ginąć ludzie. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy systemy bezpieczeństwa pojazdów będą w stanie zapobiegać zderzeniom. Osiągnięte wyniki testu Euro NCAP pokazują, że Volvo konsekwentnie zmierza do tego ambitnego celu.