Aktualności

Volvo XC90 z kolejnymi nagrodami

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????W ostatnich dniach do mediów docierają sygnały z wielu zakątków globu o kolejnych nagrodach dla flagowego Volvo XC90. Auto doceniają czytelnicy prasy branżowej, eksperci, fachowcy od ubezpieczeń czy dziennikarze motoryzacyjni. Najnowsze wyróżnienia pochodzą z Niemiec, Francji oraz Kanady.

Niemcy

Czytelnicy niemieckiego „Auto Zeitung” oraz innych wydawnictw i portali grupy Bauer głosowali na najlepsze auta w podziale na 23 kategorie. Flagowy model Volvo XC90 czytelnicy docenili nagrodą „Auto Trophy 2015” w kategorii off-road o cenie powyżej 30.000 euro. Ponad 21 procent głosów w kategorii przyniosło zwycięstwo w plebiscycie, w którym łącznie głosowało ponad 75,000 osób.

Ta prestiżowa nagroda udowadnia, że mieszanka skandynawskiego wzornictwa, komfortu i zaawansowanej technologii została znakomicie odebrana – twierdzi Thomas Bauch, dyrektor zarządzający niemieckim oddziałem Volvo. Standardy bezpieczeństwa, jaki wyznacza model XC90 stawiają nas w pozycji rynkowego lidera w tym zakresie. Wkrótce nasi klienci będą się także cieszyli najmocniejsza odmianą XC90 T8, z układem hybrydowym typu plug-in. To samochód o niezwykłej wydajności.

Francja

Równie ciepłe słowa na temat szwedzkiego best-sellera wśród SUV-ów płyną z rynku francuskiego. Podczas uroczystego wręczenia nagród w wersalskim Pałacu Trianon przedstawiciele redakcji francuskiego magazynu „Auto Moto” uhonorowali Volvo XC90 wyróżnieniem dla samochodu roku 2015 za innowacyjność. Według redakcji ocena jury oraz 25 000 czytelników jest jednoznaczna: to niezwykle nowoczesny i luksusowy samochód.

Jesteśmy dumni, że nasz flagowy model otrzymał francuską nagrodę dla najlepszego auta już w roku jego premiery. XC90 to samochód, który okazał się być nawet lepszy niż oczekiwaliśmy. To naprawdę udany innowacyjny model, który wprowadził spory niepokój wśród konkurencji w segmencie. Autentyczność, elegancja i skandynawski know-how to podstawowe cechy tego modelu, które stanowią o jego głównej sile. Nowe XC90 to kolejny krok zbliżający nas do wizji braku wypadków z udziałem Volvo w 2020 r. Dzięki wysiłkom inżynierów naszej marki możemy z dumą obwieścić światu, że XC90 to najbezpieczniejszy samochód Volvo, jaki kiedykolwiek powstał – powiedział Yves Pasquier-Desvignes, prezes francuskiego oddziału Volvo.

Kanada

Znakomite opinie na temat XC90 docierają także zza oceanu. Stowarzyszenie kanadyjskich dziennikarzy motoryzacyjnych ogłosiło samochody nagrodzone tegorocznym wyróżnieniem dla najlepszych rynkowych nowości w plebiscycie 2016 Canadian Car of the Year Awards. Volvo XC90 pokonało m.in. Mercedesa GLE, czy Lincolna MKX otrzymując laur w kategorii SUV-CUV w cenie powyżej 60.000 dolarów kanadyjskich.

Jest nam niezwykle miło po raz drugi z rzędu otrzymać nagrodę w kategorii rynkowych nowości. Ocena branżowych profesjonalistów wiele dla nas znaczy. XC90 wciąż nas pozytywnie zaskakuje i bardzo cieszymy się, że do długiej listy wyróżnień możemy także dodać najnowszą wprost z Kanady – w segmencie luksusowych SUV-ów – podsumował Marc Engelen prezes Volvo Cars of Canada.