Aktualności

Volvo XC90 SUV-em roku po raz kolejny

??????????????????Gdy w 2002 r. debiutowała pierwsza generacja XC90 fachowcy z amerykańskiego magazynu Motor Trend uznali je za model, który definiuje na nowo segment siedmiomiejscowych SUV-ów przyznając mu nagrodę auta roku w tym segmencie. To samo wyróżnienie spotkało nową generację XC90 13 lat później.

Wszyscy w Volvo Cars jesteśmy dumni z nagrody SUV-a roku, jaką po raz drugi przyznał nam magazyn Motor Trend – powiedział Lex Kerssemakers, prezes amerykańskiego oddziału Volvo Cars. Nowy flagowy model pokazuje, w jakim kierunku będzie iść nasza marka w najbliższych latach.

Podczas gali wręczenia nagród w kalifornijskim El Segundo Lex Kerssemakers odebrał słynną statuetkę Złotych Zacisków z rąk przedstawicieli redakcji Motor Trend.

Nagroda SUV-a roku dla XC90 ma także odbicie w zapotrzebowaniu rynku na to auto. Świadczy o tym dwucyfrowy wzrost procentowy sprzedaży marki na terenie USA oraz przeszło 7 000 zamówień na XC90, które w październiku złożyli Amerykanie.

Volvo XC90 to najnowszy flagowy model szwedzkiej marki reprezentujący segment dużych SUV-ów. Łącząc bezkompromisowy luksus i imponującą stylizację z praktycznością codziennego auta rodzinnego oferuje niespotykany mariaż najbardziej poszukiwanych przez klientów cech. Do napędu samochodu przewidziano jednostki o mocy od 190 do 400 KM. Są wśród nich zarówno wersje wysokoprężne, benzynowe oraz hybrydowe. XC90 to także najbezpieczniejszych samochód osobowy na świecie, co potwierdzają najnowsze wyniki testów zderzeniowych.