Aktualności

Volvo XC90 Excellence – klimat prywatnego odrzutowca

?????????????????????Podczas zbliżającego się salonu samochodowego w Szanghaju Volvo przedstawi najbardziej luksusowy model w swojej historii – Volvo XC90 Excellence. W dziejach marki nie było jeszcze auta oferującego podobny poziom elegancji i luksusu, jaki oferuje 4-miejscowy XC90 Excellence.

Nowy luksusowy SUV od Volvo bazuje na najnowszym modelu marki – Volvo XC90, które zostało poddane modyfikacjom podnoszącym komfort pasażerów do poziomu niespotykanego w tej klasie aut. XC90 pokazano światu w sierpniu ubiegłego roku. Auto zachwyciło cały świat swoim designem, nową gamą silników i funkcjami multimedialnymi. W wydaniu Excellence olśniewa luksusem niedostępnym dla standardowych modeli.

Oszałamiające wnętrze

Dzięki zastosowaniu przestronnego nadwozia mieszczącego w standardowym układzie nawet 7 miejsc siedzących, auto w konfiguracji z 4 siedzeniami jest przestronne, jak przystało na samochód oferujący poziom komfortu odpowiadający lotniczej klasie biznesowej. W XC90 Excellence zastosowano najwyższej jakości materiały. Specjalnie skonstruowane fotele, które zastąpiły tylną kanapę, przypominają te, które zazwyczaj montuje się z przodu pojazdu. Są wyposażone w wentylowane oraz podgrzewane siedziska, każdy z nich można także indywidualnie ustawić zgodnie z preferencjami pasażerów. Każdy z pasażerów jadących z tyłu, ma także możliwość skorzystania z wbudowanego w fotel systemu masażu, co w połączeniu z ponadstandardowo szerokim siedziskiem oraz powiększoną przestrzenią tworzy nową jakość komfortu, mimo że w klasie luksusowych SUV-ów poprzeczka zawieszona jest już bardzo wysoko. O rozrywkę pasażerów tylnego rzędu dbają 2 wysuwane ekrany dotykowe, oraz 20-głośnikowy system audio firmy Bowers & Wilkins, który oferuje efekt surround także dla pasażerów z drugiego rzędu siedzeń. Luksus jest widoczny także w takich detalach jak umieszczona między tylnymi siedzeniami lodówka z uchwytami na kieliszki oraz butelkę, składane stoliki, specjalny cupholder z funkcją podgrzewania i chłodzenia oraz ręcznie wykonane kryształowe kieliszki szwedzkiej firmy Orrefors, stworzone specjalnie z myślą o tym modelu.

Okręt flagowy

„Ten samochód jest naszym najnowszym okrętem flagowym” mówi Thomas Ingenlath, szef działu designu szwedzkiej marki. „Jestem dumny z tego, że udało się nam osiągnąć luksusową atmosferę wnętrza, korzystając ze skandynawskiego wzornictwa. Do tej pory marka Volvo nigdy nie posiadała w swojej ofercie tak doskonałego samochodu. To auto najlepiej pokazuje, czym dziś jest Volvo.”

Niepowtarzalny klimat wnętrza XC90 Excellence tworzy także specjalne punktowe oświetlenie wnętrza, podświetlenie schowków, czy przegrody bagażnika. Specjalnie dla tego modelu stworzono dedykowaną, skórzaną tapicerkę najwyższej jakości. W tak pięknym wnętrzu musi panować idealna cisza. Dlatego samochód dodatkowo wyciszono i zastosowano specjalne opony Pirelli (PNCS). Są one wyłożone od środka poliuretanową gąbką, co zmniejsza szum toczenia się opon o 2-3 dB.

Atmosfera luksusowej podróży

„Stworzyliśmy auto, które oferuje swoim pasażerom wyjątkową atmosferę luksusowej podróży, podczas której można się z przyjemnością oddać relaksowi lub zająć biznesem” podkreśla Thomas Ingenlath.

Również typowe dla Szwedów zamiłowanie do świeżego, czystego powietrza, znalazło miejsce w koncepcji XC90 Excellence. W samochodzie zamontowano rewolucyjny system CleanZone, który dzięki specjalnemu zintegrowanemu filtrowi jonowemu wyłapuje cząsteczki dymu, kurzu, czy niepożądanych zapachów z zewnątrz.

Zobaczyć na własne oczy

Salon Auto Shanghai 2015 odbędzie się w dniach 20-29 kwietnia i właśnie to miejsce wybrano, jako arenę premiery modelu XC90 Excellence. Miejsce debiutu nie jest przypadkowe, ponieważ w Chinach mieszka ponad 2,4 miliona osób, których majątek szacuje się na ponad 1 mln dolarów. Standardowa wersja SUV-a XC90, przedstawiona w sierpniu 2014 bije rekordy popularności wśród klientów. Teraz czas na jej uszlachetnioną wersję.

Jeszcze zanim auto pojawi się w salonach podsumowano liczbę zamówień, które złożyli klienci. Liczba przeszło 24.000 zamówień na ten model Volvo stanowi ok. połowę planu sprzedaży na 2015 r., co jest bardzo pozytywnym sygnałem z rynku.

Volvo XC90 Excellence na polskim rynku zamówić będzie można już na jesieni 2015, kiedy to poznamy oficjalny cennik modelu.