Aktualności

Trzech na pięciu kierowców nie wie jak dobrać płyn do chłodnic

Według Comma Oil & Chemicals Ltd. zmiany w technologi silników i  zaostrzenia przepisów środowiskowych są bezpośrednio związane z wprowadzeniem nowych i bardziej rygorystycznych wymogów dotyczących płynów do chłodnic i dobrania odpowiedniego produktu dla każdego pojazdu.

Badania przeprowadzone przez Cosan Lubricants wykazały,  że 30% kierowców w Polsce nie zdaje sobie sprawy jaką funkcje spełnia płyn do chłodnic w pojazdach, a 70% oświadczyło że nie wiedziałoby jak dobrać odpowiedni  produkt dla swojego samochodu.

W ostatnich latach zmieniła się konstrukcja silnika w celu poprawy wydajności silnika i obniżenia emisji, w tym celu producenci samochodów rozpoczęli rozwój produktów smarnych dopasowanych  do indywidualnych potrzeb silnika. Rosnące wymagania nowoczesnych silników spowodowały, że systemy chłodzenia wymagają obecnie bardzo wyspecjalizowanych płynów chłodzących, w zależnosci od marki i modelu samochodu. Współczesne silniki wymagają nowoczesnych, wysokowydajnych płynów chłodzących, jeden standardowy produkt obecnie nie spełnia wymagań zalecanych przez producentów.

Powszechne postrzeganie przez konsumentów, stosując jeden produkt, czy też wymiana płynu do chłodnic na podstawie koloru, może oznaczać, że zły produkt jest używany, co w wyniku może prowadzić do przegrzania, korozji, uszkodzenia części silnika i ewentualnego unieważnienia gwarancji producenta.

Jako jeden z zasadniczych elementów każdego nowoczesnego silnika, konieczne jest, aby być w stanie zapewnić kierowcy i wlaścicielowi floty odpowiednich produktów do każdego pojazdu. Ważne jest aby warsztaty samochodowe zawsze posiadały odpowiednie płyny do chłodnic, jak również dostarczały konsumentom porad, które  z płynów do chłodnic powinni oni używac do swoich pojazdów.

Płyny do chłodnic Comma Xstream® zawierają płyn Glysantin® na licencji firmy BASF, reputacja firmy gwarantującej najwyższą jakość zdobyła zaufanie wielu europejskich producentów orginalnego wyposażenia (producentów OEM) i posiada najwięcej zatwierdzeń producentów na rynku europejskim. Co więcej, dobór i wybór odpowiedniego produktu na stronie www.CommaOil.com został zagwaratowany ‘100-procentową Gwaracją Zgodności’.

Płyny do chłodnic Comma Xstream  posiadają zatwierdzenia producentów orginalnego wyposażenia (producentów OEM): Xstream® G48® (technologia krzemianów), Xstream® G05® (krzemian hybrydowy), Xstream® G30® (OAT – technologia dodatków organicznych) i Xstream® G40® (Si –OAT – technologia dodatków organicznych z krzemianami) – zapewniają czterokrotna ochronę, podczas gdy przewodnik po aplikacji Comma (www.CommaOil.com) zapewnia szybki i łatwy dobór odpowiedniego produktu Comma Xstream do każdego modelu samochodu osobowego oraz pojazdów dostawczych lub cieżarowych.

Mike Bewsey rzecznik firmy Comma, powiedział: „Wysoko wydajne płyny do chłodnic są niezbędne do osiągnięcia optymalnej biegłości pojazdu i przedłużeniu życia silnika. Ważne jest, aby zawsze stosować płyny do chłodnic dostosowane do konkretnych materiałów użytych przez producenta silnika.

Asortyment produktów Comma Xstream® spełniają wszystkie potrzeby  Twojego klienta niezależnie od  specyfikacji i zaleceń producenta”.

Firma Cosan jest jednym z czołowych brazylijskich koncernów działających w sektorach strategicznych dla rozwoju kraju, takich jak infrastruktura i energetyka. Firma Cosan Lubricants produkuje i rozprowadza najbardziej zaawansowane produkty przeznaczone dla branż: motoryzacyjnej i przemysłowej pod marką Mobil na terenie Ameryki Południowej. Obecna jest również w Wielkiej Brytanii, Europie oraz na terytorium Azji i Pacyfiku za pośrednictwem marki Comma.