Aktualności

Toyota wyróżniona za bezpieczeństwo

tmmp_20080929_258Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński oraz Urząd Dozoru Technicznego doceniły fabrykę Toyoty w Wałbrzychu za utrzymywanie bardzo wysokich standardów bezpieczeństwa technicznego. Dyplom uznania i nominację do nagrody „Lider Bezpieczeństwa Technicznego” przekazał Prezesowi Carlowi Klemm Prezes Urząd Dozoru Technicznego Mieczysław Borowski podczas swojej wizyty w Wałbrzychu.

Zakład Toyoty jest jednym z dziesięciu firm w Polsce nominowanych do nagrody w kategorii „użytkownik” w tym jednym z dwóch przedsiębiorstw, obok KGHM, zlokalizowanych na Dolnym Śląsku.

Celem rankingu Lider Bezpieczeństwa Technicznego jest popularyzowanie działalności firm na rzecz bezpieczeństwa urządzeń technicznych poprzez wyróżnienie tych pracodawców, którzy wykazują szczególną dbałość o bezpieczeństwo techniczne, środowisko i bezpieczeństwo ludzi.

Jako instytucja promująca bezpieczeństwo techniczne pragniemy honorować i prezentować przedsiębiorstwa o największych osiągnięciach w tym obszarze, które mogą być przykładem i inspiracją dla innych na to jak sprawnie, kompleksowo i z zachowaniem największej jakości łączyć działalność biznesową z dbałością o bezpieczeństwo techniczne.” – stwierdził prezes Urzędu Dozoru Technicznego Mieczysław Borowski. „Jest mi bardzo miło poinformować, że Kapituła rankingu wysoko oceniła Państwa dokonania we wszystkich kryteriach rankingu i nominowała Toyota Motor Manufacturing Poland do tytułu Lidera Bezpieczeństwa Technicznego 2015. – dodał w liście prezes UDT.

To kolejne wyróżnienie dla Toyoty potwierdzające starania fabryki na rzecz zapewnienia miejsca pracy przyjaznego i bezpiecznego dla pracowników. W minionych latach fabryka otrzymała wyróżnienie od Państwowej Inspekcji Pracy, nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Solidny Pracodawca” oraz tytuł „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” przyznany przez NSZZ „Solidarność”.

Bezpieczeństwo pracy to jeden z głównych priorytetów naszej fabryki. Niezmiernie cieszy nas fakt, że nasze starania na rzecz systematycznej poprawy bezpieczeństwa pracowników są dostrzegane przez instytucje, które stoją na straży tego ważnego aspektu funkcjonowania przedsiębiorstw. – podkreślił Dariusz Mikołajczak – wiceprezes zakładu Toyoty w Wałbrzychu.

Rozstrzygnięcie rankingu odbędzie się w czasie konferencji UDT „Nauka, technika, gospodarka – doświadczenia i perspektywy rozwoju” zaplanowanej na listopad 2015.