Aktualności

Toyota AYGO z nową wersją specjalną x-cite

AYGO_x-cite_frontCałkowicie nowa generacja Toyota AYGO zadebiutowała w Europie latem zeszłego roku, spotykając się ze znakomitym odbiorem klientów. Łącznie nowy model wybrało już ponad 70 tys. klientów w Europie, doceniając jego wyjątkową stylistykę i możliwości personalizacji zarówno nadwozia, jak i wnętrza.

Od samego początku obecności rynkowej w AYGO oferowane były wersje specjalne, które nie tylko wyróżniają się wyglądem, ale są także co roku zmieniane, jeszcze mocniej zwiększając różnorodność oferty AYGO. Dlatego też w czerwcu 2015 roku Toyota wprowadza do swoich salonów nową wersję specjalną x-cite, która będzie najbardziej ekstrawagancką odmianą w gamie.

Wersja x-cite otrzymała nowy, rzucający się w oczy lakier Cyan Splash, połączony z wykończeniem Piano Black na charakterystycznym „X” z przodu pojazdu i elementach tylnego zderzaka, oraz tzw. Black Star na 15-calowych felgach i lusterkach zewnętrznych. Ta sama stylistyka jest utrzymana także we wnętrzu pojazdu.

Nowością dla całej gamy AYGO jest także dostępność pakietu technologii bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense. W jego skład wchodzi system ochrony przedzderzeniowej Pre-Collision, który w zakresie prędkości 10-80 km/h wykrywa pojazdy z przodu i pomaga zapobiec zderzeniu w przypadku braku reakcji ze strony kierowcy. W pierwszej fazie system ostrzega go sygnałem dźwiękowym i świetlnym o niebezpiecznym zbliżaniu się do innego pojazdu oraz zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym. Jeśli kierowca mimo to nie podejmie żadnego działania, system automatycznie zahamuje pojazd, tak aby całkowicie uniknąć zderzenia lub zmniejszyć jego konsekwencje.

Drugim elementem pakietu Toyota Safety Sense w modelu AYGO jest system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA), który monitoruje tor jazdy pojazdu. W przypadku kiedy samochód zaczyna opuszczać swój pas ruchu, system ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i świetlnym.

Zastosowanie tak nowoczesnej technologii już w segmencie pojazdów miejskich jest jednym z elementów strategii Toyoty, by realnie podnosić bezpieczeństwo na drogach poprzez upowszechnianie najnowszych systemów we wszystkich samochodach. W przypadku AYGO dopłata do pakietu Toyota Safety Sense będzie wynosiła zaledwie 2 000 zł. Model będzie dostępny w salonach już w czerwcu 2015 roku.