Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Gry

Tor Portimao już w F1 22

Codemasters® i Electronic Arts Inc (NASDAQ: EA) potwierdziły dzisiaj, że Autodromo Internacional do Algarve, lepiej znany jako Portimao, zostanie dodany 2 sierpnia do EA SPORTS™ F1® 22 jako darmowa aktualizacja toru dla wszystkich graczy. Oprócz tego, 12 września do gry zostanie dodany również chiński tor Shanghai International Circuit 12. Gracze mogą ponownie przeżyć wrażenia z historycznego toru dzięki nagraniom z F1® 22, na których widać dwukrotnego zwycięzcę FORMULA 1 GRANDE PRÉMIO DE PORTUGAL Lewisa Hamiltona w tegorocznym bolidzie W13 – tutaj.

„Wiemy, że nasi gracze uwielbiają dreszczyk emocji związany z rywalizacją na większej liczbie torów, a nie ma lepszej trasy od Portimao” – powiedział Lee Mather, F1® Senior Creative Director w Codemasters. „Portimao jest otoczone czcią i dumną historią, a nasi gracze pokochają wyzwanie, jakim będzie wyprowadzenie zaprojektowanych w 2022 roku bolidów na ten słynny tor po raz pierwszy”.

Portimao powróciło do Formuły 1® na sezony 2020 i 2021 w ramach odnowionych kalendarzy F1®. Lewis Hamilton i Mercedes dominowali w obu sezonach, odnosząc zwycięstwo, a ówczesny kolega z drużyny Valtteri Bottas zajął odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Pofałdowany tor o długości 4,684 słynie z ostrego zjazdu przed końcowym prawym zakrętem oraz możliwości dociśnięcia pełnego gazu aż do mety.