Aktualności

TomTom dostarcza mapy i usługi traffic dla Hyundai Motor Group

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś, że jego mapy i bieżące informacje trafficowe zostały wybrane przez Hyundai Motor Group (HMG) dla całej linii pojazdów w Europie. W ciągu najbliższych lat miliony pojazdów HMG będą wyposażone w tę technologię w standardzie.

Tak jak to już miało miejsce w przypadku kierowców Genesis, wszyscy klienci Hyundai i Kia w Europie będą teraz mogli korzystać z wysokiej jakości map TomTom. Wspierają one nawigację w desce rozdzielczej pojazdów oraz funkcje zautomatyzowanej jazdy poziomu drugiego. Genesis, marka premium firmy HMG, wprowadziła swoją linię modelową w Europie latem ubiegłego roku, wyposażoną w mapy i technologię ruchu drogowego firmy TomTom.

Zaawansowane mapy firmy TomTom pomagają producentom samochodów przesuwać granice automatyzacji, umożliwiając zaawansowanym systemom wspomagania kierowcy (ADAS) lepsze przewidywanie sytuacji na drodze. Mapa TomTom ADAS dostarcza tym systemom wysokiej jakości informacje o trasach, w tym o nachyleniu dróg, pasach ruchu, zakrętach i ograniczeniach prędkości, zwiększając bezpieczeństwo, komfort i wydajność ekologiczną. Innowacyjny system Highway Driving Assist (HDA) firmy HMG opiera się na tych danych, aby niezależnie zmieniać prędkość w przypadku zmiany obowiązującego limitu, a także automatycznie zwalniać i poruszać się po rampach i łukach autostradowych w bezpieczniejszy sposób. Mapy TomTom zapewniają bardzo dokładne, zweryfikowane dane dotyczące wszystkich rodzajów ograniczeń prędkości w całej Europie, tym samym pomagają w przestrzeganiu regulacji ISA, które weszły w życie w lipcu 2022 r.

Cieszymy się, że wszyscy kierowcy Hyundai i Kia w Europie będą mogli korzystać z komfortu i bezpieczeństwa zapewnianego przez najlepszą w swojej klasie technologię geolokalizacyjną firmy TomTom”. „Firma TomTom jest partnerem, któremu ufamy w zakresie dostarczania bardzo dokładnych danych mapowych. Wspomagają one naszą technologię Highway Driving Assist, oraz dostarczają również informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, które pomagają nam optymalizować wskazówki nawigacyjne i przewidywany czas przybycia – Haeyoung Kwon Vice Prezes oraz Kierownik ds. rozwoju Infotainment, HMG

Z przyjemnością rozszerzamy naszą współpracę z Hyundai Motor Group, dzięki czemu każdy z ich samochodów w Europie będzie wyposażony w technologię TomTom”, „Hyundai Motor Group jest jednym z najbardziej innowacyjnych i myślących przyszłościowo graczy w branży motoryzacyjnej i z radością oczekujemy współpracy w nadchodzącej dekadzie, tworząc pionierskie rozwiązania, które zapewniają swobodę ruchu w bezpieczny, przyjemny oraz przejrzysty sposób – Antoine Saucier Dyrektor Zarządzający, TomTom Automotive