Aktualności

Sukces rynkowy Outlandera PHEV

Outlander_PHEV_-_40000_in_EuropeW mniej, niż dwa lata po debiucie rynkowym, Outlander PHEV sprzedał się w Europie w liczbie 40 000 egzemplarzy. Tak ogromną sprzedaż zanotowano na 34 rynkach zbytu Starego Kontynentu z wyłączeniem Rosji, Ukrainy i Kazachstanu.

Zachowując równowagę pomiędzy zdolnością produkcyjną, a całkowitym zapotrzebowaniem, firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) wprowadzała model Mitsubishi Outlander PHEV do sprzedaży w Europie etapami, rozpoczynając w październiku 2013 roku od wybranych rynków (Holandia, kraje skandynawskie, itp.). Obecnie model ten jest już oferowany w całej Europie, przy czym sześć największych rynków zbytu to:

–  Holandia:                                                         17 733 egzemplarzy

–  Wielka Brytania:                                              11 975 egzemplarzy

–  Szwecja:                                                            3 195 egzemplarzy

–  Norwegia:                                                          2 502 egzemplarzy

–  Niemcy:                                                             2 132 egzemplarzy

–  Francja:                                                            1 127 egzemplarzy

Co więcej, Outlander PHEV znalazł się na pierwszym miejscu wśród najchętniej kupowanych samochodów hybrydowych typu plug-in w Europie.

Duża popularność Outlandera PHEV wynika z zastosowania w tym modelu nowoczesnych rozwiązań technicznych oraz praktycznych rozwiązań konstrukcyjnych (SUV z napędem 4WD, dwoma silnikami i układem automatycznego ładowania, wiele dostępnych trybów jazdy, przestronna kabina pasażerska mieszcząca 5 osób, bagażnik o pojemności 463 litrów, itp.), a nie tylko z faktu, iż – podobnie, jak w pozostałych, mniej popularnych hybrydach plug-in – nabywca może uzyskać ulgi podatkowe związane z zakupem takiego auta.