Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Ruszyły zamówienia na nowego DS 7

Można już składać zamówienia na nowego DS 7, który jest dostępny z napędem hybrydowym typu plug-in o mocy 225, 300 i 360 KM oraz z silnikiem wysokoprężnym o mocy 130 KM. Oferta obejmuje pięć wersji wyposażenia oraz serię limitowaną LA PREMIÈRE wprowadzoną z okazji rynkowego debiutu. Ceny rozpoczynają się od 199 900 zł. Pierwsze samochody powinny dotrzeć do klientów już pod koniec 2022 roku.

Seria limitowana nowego DS 7 E-TENSE 4×4 360 LA PREMIÈRE

Najlepiej wyposażona wersja – nowy DS 7 E-TENSE 4×4 360 – będzie również dostępna w serii limitowanej LA PREMIÈRE.

Za szczegóły projektu tej wyjątkowej wersji, będącej ucieleśnieniem ducha GT, odpowiada dział DS PERFORMANCE, który ma w swoim dorobku dwa tytuły mistrzowskie na torach Formuły E. Podwozie jest obniżone o 15 mm, rozstaw kół szerszy (+24 mm z przodu, +10 mm z tyłu), a tarcze hamulcowe mają średnicę 380 mm i czterotłoczkowe zaciski z logo DS Performance w kolorze czarnym.

Nowy DS 7 E-Tense 4×4 360 wyróżnia się imponującymi osiągami, które zapewnia układ napędowy składający się z silnika spalinowego o mocy 200 KM oraz dwóch silników elektrycznych o mocy 110 i 113 KM, odpowiednio na przedniej i tylnej osi (napęd na cztery koła) oraz masa pojazdu zredukowana do 1 885 kg. Pozwala to na uzyskanie niemal wzorcowego stosunku mocy do masy, sprawiając, że DS 7 staje się punktem odniesienia w swoim segmencie.

Silniki elektryczne zasilane z akumulatora o pojemności 14,2 kWh umożliwiają jazdę w trybie zeroemisyjnym, z napędem na tylną oś lub na cztery koła. Zapewniają zasięg do 62 km w trybie miejskim (WLTP) i 57 km w trybie mieszanym (WLTP). W trybie 100% elektrycznym samochód może rozwijać prędkość maksymalną 190 km/h. Zgodnie z danymi homologacyjnymi Nowego DS 7 E-Tense 4×4 360, emisja CO2 wynosi 40 g/km, a zużycie paliwa 1,8 l/100 km.

Wyposażony w opony Michelin Pilot Sport 4S w rozmiarze 245/35 R21, nowy DS 7 E-Tense 4×4 360 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,6 sekundy, a pokonanie 1000-metrowego odcinka ze startu zatrzymanego zajmuje 25,4 sekundy.

Limitowana seria LA PREMIÈRE oferowana jest w dwóch wersjach kolorystycznych wykończenia wnętrza – Basalt Black OPÉRA lub Pearl Grey OPÉRA. Wyjątkowy styl wnętrza podkreśla skóra Nappa, która poza tapicerką foteli z motywem bransolety od zegarka została również wykorzystana do wykończenia deski rozdzielczej, paneli drzwiowych i konsoli środkowej. Elementem wyróżniającym stylistykę nadwozia jest pakiet Black (fortepianowa czerń) z czarnymi elementami dekoracyjnymi obejmującymi obramowania okien, relingi dachowe, akcenty dekoracyjne na osłonie chłodnicy, DS WINGS, a także specjalne emblematy i dolną część przedniego zderzaka.

Wszystkie funkcje dostępne w nowym DS 7 są oferowane w standardzie, w tym zawieszenie DS ACTIVE SCAN SUSPENSION, system półautonomicznej jazdy poziomu 2. DS DRIVE ASSIST, nowy system informacyjno-rozrywkowy DS IRIS SYSTEM, nowe reflektory DS PIXEL LED VISION 3.0, system audio FOCAL Electra, system DS NIGHT VISION zapewniający kierowcy optymalną widoczność w nocy, DS DRIVER ATTENTION MONITORING wykrywający spadek poziomu koncentracji kierowcy, system Active Safety Brake sterowany kamerą i radarem, przednie i tylne czujniki parkowania z kamerą 360°, podgrzewane i wentylowane przednie fotele z funkcją masażu, rozszerzona dwustrefowa klimatyzacja automatyczna z panelem sterującym dla tylnych siedzeń i filtrem antyalergenowym, podgrzewana przednia szyba, otwierany dach panoramiczny, laminowane akustyczne szyby boczne, alarm z blokadą drzwi i elektrycznym zabezpieczeniem przed dziećmi.

Nowy DS 7 E-TENSE 4×4 360 LA PREMIÈRE jest dostępny w cenie 344 000 zł.