Aktualności

Rozpoczęcie sprzedaży topowego wariantu nowego Mercedesa-AMG GT Coupé

W polskich salonach Mercedesa jest już dostępny nowy Mercedes-AMG GT 63 4MATIC+ Coupé o mocy 585 KM (zużycie paliwa w cyklu mieszanym WLTP: 14,1 l/100 km, emisje CO₂ w cyklu mieszanym WLTP: 319 g/km). Najnowsza topowa maszyna z Affalterbach łączy wysoce dynamiczne właściwości jezdne z doskonałą przydatnością do codziennego użytku. Jej charakterystykę wyostrzają zaawansowane komponenty, takie jak zawieszenie AMG RIDE CONTROL z aktywną stabilizacją przechyłów, skrętna tylna oś i aktywna aerodynamika – wszystkie montowane w standardzie. Sportowe coupé po raz pierwszy przenosi siłę napędową na drogę za pośrednictwem w pełni zmiennego napędu na wszystkie koła AMG Performance 4MATIC+. Inne standardowe funkcje obejmują reflektory DIGITAL LIGHT oraz tryb Drift. Ekskluzywna architektura samochodu sportowego AMG z wnętrzem 2+2 umożliwia wygospodarowanie większej przestrzeni dla podróżujących i na bagaż. Pokaźnych rozmiarów tylna pokrywa EASY PACK z funkcją dostępu bezdotykowego HANDSFREE ACCESS ułatwia załadunek i rozładunek. W razie potrzeby przestrzeń bagażową można znacznie powiększyć, korzystając z dzielonych i składanych oparć tylnych siedzeń.

Funkcjonalne i optyczne centrum wnętrza stanowi ekran dotykowy MBUX o przekątnej 11,9 cala. Jego portretowy format oferuje wyraźne korzyści, zwłaszcza jeśli chodzi o korzystanie nawigacji, zapewniając przy tym większą swobodę ergonomiczną. Standardowe wyposażenie obejmuje nawigację MBUX Premium i aplikację AMG TRACK PACE oraz pakiet pamięci, umożliwiający zachowanie do trzech różnych pozycji siedzenia.

Kolejną wizytówką są seryjne fotele sportowe AMG – z mocnym wyprofilowaniem i elektryczną regulacją. Szeroki wybór wykończeń kabiny obejmuje jedno- i dwukolorową tapicerkę ze skóry nappa, a także ekskluzywną skórę nappa MANUFAKTUR z pikowaniem w kształcie rombu. Dostępna jest również sportowa kombinacja skóry nappa i mikrofibry MICROCUT, z kontrastowymi przeszyciami w kolorze żółtym lub czerwonym.

Cena nowego Mercedesa-AMG GT 63 4MATIC+ Coupé w Polsce rozpoczyna się od 990 000 zł.

Bogata gama indywidualnych opcji

Liczne opcje sprawiają, że nowy Mercedes-AMG GT 63 4MATIC+ Coupé oferuje duże możliwości dopasowania do zróżnicowanych wymagań nabywców. Należą do nich:

·       Pakiet AMG Night: 5469 zł

·       Pakiet AMG Night II: 3166 zł

·       Zewnętrzny pakiet AMG karbon: 24 753 zł

·       Ceramiczny układ hamulcowy AMG: 43 173 zł

·       Siedzenia tylne ze składanymi oparciami: 9210 zł

·       Fotele AMG Performance: 24 465 zł

·       Energizing Air Control: 863 zł

·       System nagłośnienia Burmester® high-end 3D surround: 21 356 zł

·       Elementy wykończenia wnętrza AMG – włókno węglowe: 13 240 zł

·       MANUFAKTUR – niebieski hyper magno: 33 963 zł

·       MANUFAKTUR – podsufitka z mikrofibry MICROCUT: 6908 zł

·       Obręcze kół AMG ze stopów metali lekkich, 21”: od 12 952 zł

Mercedes-AMG GT 63 4MATIC+ Coupé zachwyca niezwykłą dynamiką jazdy połączoną z najwyższymi osiągami oraz niskim zużyciem paliwa. Udoskonalony 4,0-litrowy silnik V8 biturbo AMG generuje moc 430 kW (585 KM) i zapewnia maksymalny moment obrotowy 800 Nm w szerokim zakresie prędkości obrotowych – od 2500 do 4500 obr./min. Na przyspieszenie od 0 do 100 km/h sportowe coupé potrzebuje zaledwie 3,2 sekundy.