Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Rolls-Royce otwiera nowy salon w Warszawie

od lewej Tomasz Fus_Tadeusz Fus_Piotr FusRolls-Royce Motor Cars Warsaw świętuje otwarcie nowego domu dla marki Rolls-Royce w Polsce. Prestiżowe wydarzenie w dealerstwie, będącym wspólnym przedsięwzięciem firmy Auto Fus oraz brytyjskiego producenta super-luksusowej marki samochodów, przyciągnęło śmietankę towarzyską Warszawy, w tym wybitnych przedstawicieli świata biznesu.

Auto Fus jest autoryzowanym partnerem Rolls-Royce’a od roku 2010. Przez ostatnie dwa lata sprzedaż samochodów oraz obsługa posprzedażowa odbywały się w tymczasowym salonie stworzonym na terenie dealerstwa.

“Pierwszy egzemplarz Rolls-Royce’a wjechał na drogi w obecnych granicach Polski w 1913 roku, więc dzisiejsze otwarcie salonu stanowi kolejny prawdziwie historyczny krok. Chciałbym podziękować rodzinie Fusów za ich pasję oraz zaangażowanie w markę Rolls-Royce. Szczególne podziękowania należą się Tadeuszowi Fusowi za jego zaangażowanie w projektowanie salonu. Jako firma rodzinna, Fusowie świetnie rozumieją naszych klientów – znacząca większość z nich to także przedsiębiorcy”, powiedział James Crichton, Regional Director Rolls-Royce Motor Cars for Europe.

“Ta inwestycja to podstawa dla pomyślnej przyszłości marki Rolls-Royce w Polsce. Otwarcie salonu jest bardzo ważnym wydarzeniem w 72-letniej historii naszej firmy. To także ogromny impuls dla rozwoju polskiego rynku dóbr luksusowych”, skomentował Tadeusz Fus, założyciel firmy Auto Fus. I podkreślił: „Z dumą reprezentujemy w Polsce ikoniczną markę Rolls-Royce”.

Podczas otwarcia salonu goście mogli oglądać elementy tradycyjnego rękodzieła  drewnianych elementów wykorzystywanych we wnętrzu samochodów oraz poznać nieograniczone możliwości personalizacji Rolls-Royce zaprezentowane przez pochodzącego z Brzegu Pawła Sinkowskiego, który obecnie pracuje w fabryce Rolls-Royce w Goodwood. Dla uczestników wydarzenia wystąpił Buslav. Artysta zagrał na wyjątkowym fortepianie Arabesque z limitowanej serii Steinway & Sons.

Unikatowe usługi personalizacji Rolls-Royce Bespoke będą dostępne w nowym salonie. Program Bespoke pozwala klientom stworzyć samochód tak unikatowy, jak ich własne linie papilarne i jest kluczowym elementem biznesu na całym świecie. Program obejmuje możliwość wyboru jednego z 44 000 kolorów nadwozia czy stworzenie własnej konstelacji świetlnej na suficie, a także wiele więcej. Opcje Bespoke dostępne są w każdym modelu Phantom oraz w większości modeli Ghost i Wraith.

Nowy salon zaprezentuje całą gamę modelową Rolls-Royce i zapewni najbardziej wymagającej klienteli z Polski bezpośrednią obsługę sprzedażową i posprzedażową. Pierwsze egzemplarze Rolls-Royce’a Dawn, najnowszego modelu w portfolio marki i najbardziej uwodzicielskiego auta w jej historii, trafią do klientów już w tym miesiącu.

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce w 2015 roku osiągnęła po raz pierwszy dwucyfrowy wynik. Rolls-Royce Motor Cars Warszawa został niedawno uhonorowany prestiżową nagrodą Global Aftersales Dealer of the Year, wyprzedzając 130 dealerów Rolls-Royce na całym świecie.