Aktualności

Renegade najlepszym „Samochodem Terenowym 4×4 Roku 2016”

151223_Jeep_Renegade-4x4-Magazine_01Brytyjski „4×4 Magazine”, jedno z najsłynniejszych na świecie czasopism specjalistycznych, przyznało Jeepowi® Renegade tytuł „Samochód Terenowy Roku 2016″. Czasopismo to potwierdza zwycięskie cechy kompaktowego SUV-a, który w wielu krajach obszaru EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) jest już jednym z najlepiej sprzedających się samochodów w swoim segmencie.
Jury z „4×4 Magazine” jednogłośnie wybrało Jeepa Renegade, po poddaniu wersji Trailhawk ciężkim testom na ekstremalnym torze terenowym, pozwalającym na przetestowanie osiągów i parametrów technicznych samochodów terenowych.

Top wersja Trailhawk modelu Jeep Renagade skupia w jednym produkcie to, co technologia terenowa sygnowana marką Jeep ma najlepszego do zaoferowania, jeśli chodzi o najwyższy stopień innowacyjności w zakresie napędu rodem z FCA. Renegade Trailhawk jest wyposażony w mocny silnik 2.0 Multijet o mocy 170 KM połączony z dziewięciobiegową, automatyczną skrzynią oraz systemem napędu na cztery koła „Jeep Active Drive Low” z przełożeniem pełzającym 20:1.

Skład sędziowski z „4×4 Magazine” uznał wartą nagrodzenia całą gamę Renegade, model, którzy specjaliści z tego branżowego czasopisma ocenili, jako „jeden z najlepszych samochodów terenowych  z napędem 4×4 wyprodukowany w ciągu ostatnich pięciu lat”.

Ponadto, jury z „4×4 Magazine” nagrodziło Jeep Renegade’a tytułem najlepszego „SUV-a średniej wielkości poniżej 30.000 funtów”, poza przyznaniem ikonie, jaką jest Jeep Wrangler, czwarty rok z rzędu, pierwszego miejsca w kategorii „Hardcore”.

Wyprodukowany do dnia dzisiejszego w ponad 180 000* egzemplarzy w nowoczesnej fabryce FCA w Melfi (Włochy), Jeep Renegade stał się debiutem marki w kategorii Kompaktowy SUV – segmencie o najszybszym poziomie wzrostu na obszarze EMEA – pokazując w ten sposób, że Jeep nie jest już marką niszową, ale może z powodzeniem konkurować w różnych segmentach. Wysokie notowania Renegade’a potwierdzają również, że Jeep może spełnić zwykłe wymagania swoich Klientów, pozostając jednocześnie wiernym własnemu DNA autentycznej marki off-roadowej. Jeep oferuje najlepsze parametry samochodów terenowych we wszystkich segmentach, w których jest obecny, jako pierwszy producent SUV-ów na poziomie globalnym.

Wykaz wyróżnień otrzymanych przez Renegade:

  • „Nowość Roku 2015″ – Quattroruote (Włochy)
  • „Najlepszy SUV Roku 2015″ – Coches.net (Hiszpania)
  • „Car of the Year 2016″ – Autoesporte (Brazylia)
  • „Samochód Terenowy Roku 2015″ – 4×4 Magazine (Francja);
  • „SUV Roku 2015″ – 4×4 Tout-Terrain Magazine (Francja)
  • „Car of the Year 2016” tytuł przyznany przez jury dziennikarzy specjalistów w Grecji
  • „Best Buy Award 2016″ w kategorii Subcompact SUV, według ranking najlepszych zakupów amerykańskiego czasopisma „Consumer Guide Automotive”.

 * dane na 30 listopada.