AktualnościNews

Relacja z polskiej premiery Mitsubishi Space Star

3 września 2014 roku w Hotelu Holiday Inn w Warszawie odbyła się premiera miejskiego Mitsubishi Space Star, który właśnie wjechał do polskich salonów Mitsubishi Motors. Reprezentujący segment B Space Star, jest następcą popularnego modelu Mitsubishi Colt.

Podczas prezentacji prasowej dziennikarze mieli okazję sprawdzić, co poza nowoczesnym i aerodynamicznym nadwoziem, w ciekawej kolorystyce wyróżnia Space Star względem konkurencji. Trasy jazd testowych oraz konkurencje zostały opracowane tak, aby można było zweryfikować cechy, bedące jednoczesnie najważniejszymi zaletami nowego Space Star’a.

Zwrotność i łatwość manewrowania sprawdzono w konkurencji polegającej na równoległym parkowaniu między przeszkodami. Każdy z kierowców prowadził z zamknietymi oczami, korzystając wyłącznie z podpowiedzi pilota. Przestronność wnętrza zmierzono pakując do samochodu kolorowe pufy w rozmiarze dużych walizek – w tym kompaktowym samochodzie zmieściło się ich aż 9. O lekkości Space Star’a dziennikarze przekonali się pchając go na czas z punktu A do B.

Japońską niezawodność oraz doskonały stosunek wartości do ceny podkreślał Yasuyuki Oyama – prezes zarządu i dyrektor zarządzający polskiego oddziału Mitsubishi Motors.

Prezentację merytoryczną poprowadzili Kinga Lisowska – manager ds. public relations, Marcin Szmyt – specjalista ds. technicznych i Piotr Dudek – manager działu szkoleń.

Kinga Lisowska analizując dynamikę wzrostu segmentu B, argumentowała zasadność wprowadzenia następcy Colta, który jest od niego lżejszy i przede wszystkim bardziej ekonomiczny. „Nowe Mitsubishi Space Star debiutuje w drugim największym w Polsce, pod względem wielkości sprzedaży segmencie. Z racji swoich zalet w połączeniu z korzystną ceną, bogatym wyposażeniem i japońską niezawodnością, stanowi bardzo atrakcyjną propozycję. Jak pokazują pierwsze zamówienia w Polsce, nowe Mitsubishi Space Star, dzięki efektywnej modernizacji i konkurencyjnej cenie, ma szansę zdobyć dużą popularność wśród polskich klientów” – mowiła K. Lisowska.

Space Star – jak wskazuje sama nazwa – odznacza się optymalnym projektem zagospodarowania przestrzeni. Komora silnika została pomniejszona, aby stworzyć jak największy, komfortowy przedział pasażerski. „Choć nowy Space Star z zewnątrz jest mniejszy, niż typowe auto segmentu B, przez co łatwiej nim manewrować w mieście – to wnętrze tego modelu pomieści pięcioro dorosłych pasażerów, a pojemność bagażnika w zupełności wystarczy w codziennej eksploatacji” – podkreślał Piotr Dudek – manager działu szkoleń.

Szereg systemów: opatentowana przez MMC struktura nadwozia RISE, 6 poduszek powietrznych, w tym poduszki boczne i kurtyny, systemy stabilizacji toru jazdy i kontroli trakcji ASC i TCL, system ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania EBD, układ wspomagania nagłego hamowania BA i ostrzegania o nagłym hamowaniu ESS, gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa Space Star’a – co wielokrotnie zaznaczał Marcin Szmyt – specjalista ds. technicznych Mitsubishi Motors.