Aktualności

PSA Peugeot Citroën rozpoczyna współpracę z EuraTechnologies

PSA Peugeot Citroën i EuraTechnologies podpisały w zeszłym tygodniu umowę, której celem jest nawiązanie bliższej współpracy pomiędzy start-upami i drugim co do wielkości europejskim producentem samochodów w zakresie projektów wykorzystujących cyfrowe technologie.

Współpraca będzie opierać się na szeregu wspólnych działań zmierzających do:

  • ułatwienia kontaktów pomiędzy PSA Peugeot Citroën a firmami korzystającymi z pomocy EuraTechnologies,
  • zainicjowania nowych projektów samochodów wyposażonych w mobilne technologie oraz projektów związanych z mobilnością,
  • organizacji wspólnych wydarzeń takich jak hackathon,
  • ułatwienia kontaktów międzynarodowych.

Pracownicy PSA Peugeot Citroën będą również dostępni na miejscu w rejonie Lille w parku EuraTechnologies na spotkania ze start-upami z francuskiego zagłębia technologicznego. Ułatwi to wejście w kontakt z Grupą i przyczyni się do rozwoju „ekosystemu” parku.

Inkubator start-upów EuraTechnologies pozwoli PSA Peugeot Citroën na bardzo wczesne wychwycenie nowych możliwości biznesowych, w ślad za praktyką dużych grup sklepów wielkopowierzchniowych, które już podjęły taki eksperyment.

Dla EuraTechnologies jest to możliwość zapewnienia start-upom szansy na praktyczne wdrożenie ich innowacyjnych rozwiązań w projektach PSA Peugeot Citroën i jednoczesne odegranie roli eksperymentalnego zaplecza nowych środków komunikacji miejskiej.

Na dzień dzisiejszy kontakt z markami Grupy nawiązało ponad 40 start-upów. Rozpoczęto wdrażanie kilku innowacyjnych projektów, m.in. interaktywnego punktu sprzedaży czy aplikacji mobilnej do obsługi podłączonych urządzeń.

Pierwsze ogólnokrajowe zaproszenie do składania projektów zostanie ogłoszone na początku roku 2015. Jego celem będzie rozpoznanie nowych możliwości rozwoju dla samochodów wyposażonych w mobilne technologie.

PSA Peugeot Citroën

Grupa posiadająca trzy marki o światowej renomie – Peugeot, Citroëna i DS sprzedała w 2013 roku na świecie 2,8 miliona samochodów, w tym 42% poza Europą. Jest drugim co do wielkości europejskim producentem samochodów, a jej obroty w 2013 roku wyniosły 54 miliardy euro. Jest także europejskim liderem pod względem niskiej emisji CO2 wynoszącej w 2013 roku średnio 115,9 g/km. Grupa PSA Peugeot Citroën działa w 160 krajach. Jej działalność obejmuje również finansowanie (Banque PSA Finance) oraz produkcję wyposażenia samochodowego (Faurecia).

Więcej informacji znajdziesz na: www.psa-peugeot-citroen.com

EuraTechnologies

EuraTechnologies to struktura, której celem jest ułatwianie kontaktów między firmami i projektami oraz stymulowanie innowacyjności. Ma ułatwiać tworzenie i rozwój biznesowy firm IT pełniąc rolę inkubatora, „przyspieszacza biznesu”, i zapewniając wsparcie dla przedsiębiorców, szkolenia, indywidualny mentoring, zaplecze badawcze, itd. Innowacyjność EuraTechnologies polega na stworzeniu najbogatszego we Francji cyfrowego „ekosystemu” obejmującego niemal 140 małych, średnich i dużych firm francuskich (CAP GEMINI…) i zagranicznych (IBM, Microsoft, TATA…), a także uczelni, laboratoriów, inwestorów i mentorów…

Jako inkubator i „przyspieszacz biznesu” EuraTechnologies dysponuje rozwijającym się parkiem technologicznym o powierzchni 100 hektarów, którego celem jest ułatwienie powstawania i rozwoju przyszłych liderów technologii cyfrowych. To ponad 2 500 pracowników, 300 eventów technologicznych i 40 tys. odwiedzających rocznie, setki projektów korzystających ze wsparcia od momentu ich powstania, ponad 40 mln euro przyznanej pomocy, pełna oferta usług technologicznych, przedstawicielstwa w Nowym Jorku, San Francisco, Pekinie/ Szanghaju, Dubaju, Belo Horizonte/Sao Paulo …

www.euratechnologies.com