Aktualności

Przywileje dla samochodów hybrydowych i elektrycznych

Outlander_PHEV_-_40000_in_EuropeW odpowiedzi na alarmujące raporty dotyczące zanieczyszczenia powietrza w wielu metropoliach naszego kraju, polskie miasta wprowadzają udogodnienia dla właścicieli samochodów hybrydowych i elektrycznych. Kierowcy niskoemisyjnych pojazdów mogą już korzystać z przywilejów w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku, Toruniu i Tarnowie.

Polskie miasta dołączają do szybko rosnącej grupy światowych metropolii, które premiują właścicieli aut przyjaznych środowisku. Przywileje obejmują uprawnienia do wjazdu w strefę objętą zakazem ruchu, jak na przykład teren warszawskiego Traktu Królewskiego. Posiadacze samochodów o napędzie elektrycznym i hybrydowym, zarejestrowanych w Warszawie, takich, jak Mitsubishi i-MiEV czy Mitsubishi Outlander PHEV mogą wjechać do tej strefy dzięki posiadaniu identyfikatora wydawanego przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie na podstawie zarządzenia Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy (oto link z informacjami na temat tej przepustki http://www.zdm.waw.pl/sprawy-w-zdm/identyfikatory/identyfikatory-tk/)

Czystsze powietrze w polskich miastach

Mieszkańcy Wrocławia, którzy zdecydowali się na zakup samochodów elektrycznych lub hybrydowych mogą bezpłatnie korzystać ze stacji szybkiego ładowania i są zwolnieni z opłat za parkowanie, niezależnie od czasu i miejsca swego postoju. Z opłat parkingowych zwolnieni są także właściciele takich pojazdów w Gdańsku http://www.gdansk.pl/bip/subpages/akty_prawne/pliki/2013/URM_2013_6_1033.pdf,Katowicachhttps://bip.um.katowice.pl/dokumenty/2013/3/13/1363163979.pdf) i Toruniu http://www.bip.torun.pl/files/doc/557_13_01.pdf) a jedynie symboliczna opłata jest pobierana w Szczecinie (http://bip.um.szczecin.pl/UMSzczecinBIP/files/C030B7373CFA4FAD8F24DC7070B3C309/564.pdf) i Tarnowie http://bip.malopolska.pl/umtarnow/Article/get/id,907189.html. W Krakowie parkowanie dla posiadaczy miesięcznych abonamentów jest o połowę tańsze.

Programy przyjazne środowisku w polskich miastach są stopniowo rozwijane – w ich ramach planuje się rozbudowę sieci stacji ładowania pojazdów hybrydowych i elektrycznych oraz włączane takich aut do flot komunikacji miejskiej i służb komunalnych a także kolejne przywileje dla posiadaczy: korzystanie z pasów dla autobusów, dostęp do stref wyłączonych z ruchu kołowego lub z ograniczonym ruchem czy całkowicie bezpłatne parkowanie.

Mitsubishi – pionier EV a Outlander PHEV – bestsellerem PHEV w Europie

Warto przypomnieć, że korporacja Mitsubishi Motors jest pionierem w dziedzinie konstrukcji samochodów elektrycznych. Prace nad takimi pojazdami trwały ponad 40 lat a testy przeprowadzono na dystansie pół miliona kilometrów. W rezultacie w 2009 Mitsubishi Motors Corporation jako pierwsza firma na świecie wprowadziła na rynek seryjnie produkowany model elektryczny Mitsubishi i-MiEV.

4 lata później zadebiutowało Mitsubishi Outlander PHEV – pierwszy na świecie hybrydowy SUV z elektrycznym napędem na 4 koła. Samochód odniósł ogromny sukces – w niespełna 2 lata Mitsubishi Outlander PHEV stał się najpopularniejszym na rynku samochodem z napędem PHEV w Europie a salony opuściło aż 40 000 takich pojazdów. Ponad 10.000 egzemplarzy sprzedanych w Wielkiej Brytanii w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy to więcej, niż sprzedaż Nissana LEAF łącznie przez cztery lata. Fenomenalny sukces Outlandera PHEV przekształcił się też w sukces Mitsubishi na rynku flotowym. Dwie trzecie sprzedanych w Wielkiej Brytanii Outlanderów PHEV trafiło do użytkowników biznesowych. Mitsubishi Motors UK uważa, że przy systematycznych inwestycjach w sieć dealerską i w rozbudowę bazy produkcyjnej w Japonii, uzyskany wynik, to dopiero początek.

Mitsubishi Outlander PHEV (www.outlanderphev.pl) zawdzięcza swoją popularność nowoczesnej technice połączonej z funkcjonalnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi a nie jedynie faktowi, iż – podobnie, jak w pozostałych, mniej popularnych hybrydach plug-in – nabywca może uzyskać ulgi podatkowe związane z zakupem takiego auta. Jako SUV z napędem 4WD, dwoma silnikami, układem automatycznego ładowania oraz wieloma dostępnymi trybami jazdy, przestronną kabiną pasażerską dla 5 osób i bagażnikiem o pojemności 463 litrów Mitsubishi Outlander PHEV zapewnia wyjątkową praktyczność i wielką radość z jazdy.