AktualnościWyścigi samochodowe

Prawie domowy wyścig

W przedostatni weekend wakacji, w dniach 22-24 sierpnia, odbędzie się czwarta runda wyścigowego cyklu Blancpain Sprint Series. Tym razem Mateusz Lisowski powalczy o czołowe lokaty na torze Slovakia Ring niedaleko Bratysławy. Wspierany przez otoMoto.pl reprezentant belgijskiej ekipy Audi WRT dobrze zna ten obiekt, gdyż w ubiegłym roku odniósł na nim dwa zwycięstwa w serii Volkswagen Castrol Cup.

Czołowy cykl GT będzie rywalizował na pełnej, prawie 6-kilometrowej wersji słowackiego obiektu. Mateusz doskonale zna ten tor, gdyż w zeszłym roku ścigał się na nim w ramach cyklu Volkswagen Castrol Cup, a także zaliczył kilka dni testów. Wówczas rezultat był idealny, gdyż kierowca z Wieliczki był najszybszy w kwalifikacjach, a później wygrał oba wyścigi.

Weekend wyścigowy rozpocznie się już w piątek 22 sierpnia dwoma sesjami treningowymi (godz. 9:30 oraz 14:30). Sesja kwalifikacyjna, która zadecyduje o kolejności startowej do wyścigu kwalifikacyjnego rozpocznie się w sobotę o godz. 10:00. Światła na polach startowych zgasną natomiast o godz. 14:45. W niedzielę oprócz wyścigu głównego, zaplanowanego na godz. 12:40, Mateusz Lisowski i Vincent Abril wyjadą na tor jeszcze podczas porannej rozgrzewki.

Po trzech pierwszych rundach Blancpain Sprint Series polsko-francuska załoga zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej, jednocześnie pewnie prowadząc w Silver Cup, czyli klasyfikacji dla kierowców poniżej 25 roku życia.

Mateusz Lisowski:Slovakia Ring to bardzo fajny tor i będę się na nim czuł prawie jak w domu, gdyż jest bardzo blisko Polski, a poza tym jest to jedyny obiekt w kalendarzu, który naprawdę dobrze znam. W zeszłym roku startowaliśmy tam w Volkswagen Castrol Cup i udało mi się dwa razy wygrać, a dodatkowo niecałe dwa miesiące temu testowaliśmy na tym obiekcie wraz z Audi. Liczę więc na dobry weekend, podczas którego uda się osiągnąć jakiś fajny wynik.