Aktualności

Ponad milion wyprodukowanych Mazd CX-5

unnamedKolejny kamień milowy: milionowa Mazda CX-5 zjechała z taśmy produkcyjnej pod koniec kwietnia. Ten przełomowy moment nastąpił w niecałe trzy i pół roku po wprowadzeniu popularnego kompaktowego SUV-a do produkcji w drugiej połowie 2011 roku. Tylko jeden inny model – Mazda 3 – zdołał sięgnąć milion wyprodukowanych egzemplarzy po krótszym czasie.

Pierwszy kompaktowy SUV Mazdy, który dołączył do szybko rozwijającego się segmentu w lutym 2012 roku, był również pierwszym modelem produkcyjnym wyposażonym w pełną gamę technologii SKYACTIV i utrzymanym w stylizacji KODO – Dusza Ruchu. Model CX-5 zapoczątkował tym samym nową epokę, która wskazała Maździe drogę do sukcesu. Od tamtej pory model ten otrzymał ponad 60 nagród na całym świecie, łącznie z prestiżowym tytułem „Samochód Roku 2012/2013” w Japonii, a także liczne wyróżnienia dla najlepszego SUV-a i crossovera. Był najlepiej sprzedającym się SUV-em w Japonii w latach 2012 i 2013, a obecnie jest najpopularniejszym modelem Mazdy na wielu rynkach europejskich, łącznie z niemieckim.

– Bardzo się cieszę, że model CX-5 osiągnął liczbę miliona wyprodukowanych egzemplarzy w zaledwie trzy lata i pięć miesięcy – mówi Masashi Otsuka, kierownik programowy CX-5. – Chciałbym wyrazić wdzięczność ludziom na całym świecie, którzy docenili i wsparli model CX-5. Jesteśmy zdecydowani kontynuować jego udoskonalanie, by mieć pewność, że nadal będzie się cieszył popularnością oraz że przyciągnie jeszcze więcej nabywców.

Mazda CX-5, początkowo wytwarzana w fabryce Ujina Plant w Hiroszimie, jest dziś produkowana także w Chinach, Rosji, Malezji i Wietnamie.