Aktualności

Ponad 200 000 egzemplarzy PEUGEOT 2008 zjechało z taśm montażowych zakładów w Mulhouse

Sukces miejskiego crossovera, PEUGEOT 2008 nie słabnie: zakłady w Mulhouse świętowały niedawno wyprodukowanie 200 000-ego egzemplarza modelu, który już w 2013 roku, gdy został wprowadzony na rynek, był sprzedawany z oznaczeniem „Gwarantowany kraj pochodzenia Francja” (fr. Origine France Garantie). Dynamika sprzedaży PEUGEOT 2008 znalazła swoje potwierdzenie także na rynku międzynarodowym, w szczególności w Chinach.

Tworząc model 2008, PEUGEOT wykorzystał wiedzę i doświadczenie nabyte przy produkcji innego crossovera, modelu PEUGEOT 3008, dzięki czemu mógł zaproponować unikalną jak na segment B ofertę, która podbiła serca licznych nowych użytkowników. Crossover 2008 to innowacyjny koncept, który łączy w sobie zdecydowany styl i wyjątkowe wrażenia z jazdy.

Natychmiastowy sukces rynkowy modelu PEUGEOT 2008 potwierdza trafność przyjętej wizji. Od momentu wprowadzenia modelu na rynek, w roku 2013, produkcja była stale zwiększana, a zdolności produkcyjne dostosowywane do rosnącego popytu ze strony klientów. Dzienne zdolności produkcyjne zakładów w Mulhouse zostały początkowo określone na poziomie 310 sztuk, następnie (pod koniec maja 2013 r.) zostały podniesione do 460 sztuk, aby ostatecznie osiągnąć 680 sztuk (w styczniu 2014).

Dzięki tak wielkiemu sukcesowi rynkowemu zakłady w Mulhouse mogą dziś świętować wyprodukowanie dwustutysięcznego egzemplarza tego modelu. Jednocześnie została podjęta decyzja o kolejnym zwiększeniu produkcji do poziomu 860 pojazdów dziennie, co wymaga pracy na dwie i pół zmiany (dwie zmiany dzienne i pół zmiany nocnej).

Wszystkie egzemplarze modelu PEUGEOT 2008 wyprodukowane w Mulhouse otrzymują oznaczenie „Origine France Garantie”, która przysługuje wyłącznie pojazdom, których ostateczny montaż jest wykonany we Francji, a wartość podzespołów wyprodukowanych we Francji wynosi ponad 50%. W przypadku modelu PEUGEOT 2008 wartość podzespołów wyprodukowanych we Francji dochodzi do 73%.

Do powodzenia modelu PEUGEOT 2008 przyczynia się także bardzo wysoka jakość wykonania i wykończenia, która potwierdza standard charakterystyczny dla pojazdów klasy wyższej. Aspiracje te znajdują potwierdzenie w decyzjach zakupowych klientów. Dwie trzecie z nich wybiera najwyższe wersje (Allure i Feline ). 20% klientów wybiera silnik 1.2 PureTech 82 KM, należący do nowej generacji 3-cylindrowych jednostek napędowych. Jeżeli chodzi o wyniki sprzedaży na rynkach europejskich, od momentu wprowadzenia modelu na rynek pierwsze miejsce zajmuje Francja (ponad 62 000 sprzedanych egzemplarzy), a następne Włochy, Zjednoczone Królestwo, Niemcy i Hiszpania.

PEUGEOT 2008 to także dziesięć prestiżowych wyróżnień otrzymanych w Irlandii, we Włoszech, w Hiszpanii, we Francji, w Polsce i w Turcji. Model 2008 otrzymał 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP i jest jedynym crossoverem, który dzięki technologii Grip Control oferuje 5 trybów napędu. Technologia kontroli trakcji i zaawansowany system antypoślizgowy współpracują z oponami typu Mud&Snow (3PMSF: 3 Peaks Mountain Snow Flake), przystosowanymi do jazdy po błocie i śniegu, a także po mokrej nawierzchni.

PEUGEOT 2008 od samego początku był opracowywany jako pojazd przystosowany do eksploatacji na całym świecie. Jest to pierwszy model marki Peugeot, którzy był projektowany przez i dla użytkowników z różnych stref geograficznych. PEUGEOT 2008 jest także produkowany w Chinach, w Wuhan. Od momentu wprowadzenia na ten rynek, zostało złożonych już ponad 22 000 zamówień na ten model.

Dynamika wzrostu na rynku międzynarodowym znajdzie swoje potwierdzenie w 2015 roku, gdy produkcja PEUGEOT 2008 zostanie uruchomiona w Porto Real, w Brazylii. W tym samym czasie specjalna wersja PEUGEOT 2008 DKR weźmie udział w zmaganiach rajdu Dakar w zespole Team Peugeot Total.